Головна Новини Напав на дитину зі спини: у Кременці сусідська вівчарка покусала хлопчика

Напав на дитину зі спини: у Кременці сусідська вівчарка покусала хлопчика

У Кременці собака покусала малолітню дитину. Хлопчика з покусами на обох ногах відвезли в лікарню, де його прооперували. На рани медики наклали шви. Власник тварини від матеріальної допомоги не відмовляється. Проте, за словами мами постраждалої дитини, не вбачає у тому, що трапилося, нічого надзвичайного. Про випадок жінка написала у мережі Фейсбук, пише Файне місто

Ірина Бенько розповіла, що діти відпочивали у бабусі з дідусем. Сама ж вона з чоловіком перебували на той час у Львові. Дізнавшись, що трапилося з їхнім меншими сином, одразу повернутися додому.

“Мою дитину покусав пес. Сталося це 6 серпня близько 18.15 год. Діти були на канікулах у бабці з дідусем, у моїх батьків, в м. Кременець. На мого сина напав сусідський вівчарка Оскар, який вибіг з двору сусіда. Мій син нічого не підозрюючи, побіг в сад до бабусі на город. Оскільки територія навколо будинку є досить велика, сади не обгороджені, тільки подвір‘я, і пес, який був як завжди без намордника, погнався за сином і напав на нього зі спини”, – розповідає мама хлопчика.

Крик дитини почув дідусь. Він кинувся на допомогу та почав відганяти собаку. Зрештою, звуки долунали й до власника тварини. Проте, коли чоловік вийшов до людей, то почав звинувачувати у всьому постраждалу дитину. Мовляв, батьки не навчили, що коли за тобою біжить тварина, то треба зупинитися і не рухатися, а не втікати.

“Слава Богу, що надворі був присутній мій батько, який почав кричати на пса і відганяти. На крик всіх нарееееешті появився господар пса, який його забрав. На слова моїх батьків “Чому собака без намордника бігає всюди, зробіть щось!” він з байдужістю сказа: «Треба було навчити дитину, що якщо собака на нього біжить, то треба не рухатись і не тікати”. Тобто, це, напевно, мій малий мав якось передбачити, що пес на нього побіжить, або якимись очима ззаду побачити, що за ним біжить вівчур. Мало того, той «господар», маючи власне авто, не запропонував елементарно завезти малого в трампункт чи в лікарню для надання першої допомоги, чи просто елементарно вибачитись по-людськи і якось взяти на себе відповідальність зрештою!!!! Він лише кинув фразу: як треба буде дати гроші на мазі, то я дам”, – йдеться у повідомленні Ірини Банько.

Покусану дитину в лікарню завіз інший сусід. Власник собаки хоча й мав автомобіль, проте доправити постраждалого до медичного закладу не запропонував. Мама каже, що через рани на обох ногах йти самостійно хлопчик не міг.

“В малого були скусані обидві ноги, він не міг йти сам. Щоб не тратити часу, вони поїхали одразу в лікарню. Там йому наклали шви, обробили рани, зробили прививку і, прописавши лікування, відпустили додому.

На момент того всього ми з чоловіком були у Львові. Сьогодні ми вранці одразу приїхали в Кременець. Важко описати всі наші емоції та думки, які ми пережили з вчорашнього вечора. Від думки “як шкода, що нас не було поруч” до думки “кур.а, той сусід має відповісти!!!!!!!!!!””, – пише Ірина Бенько.

По приїзді додому батьки дитини пішли до власника собаки. Чоловік поводився спокійно, вийшов до гостей, сказав, що готовий відшкодувати матеріальні збитки. Проте у тому, що трапилося, не бачить нічого надзвичайного, а собака – спокійний і зовсім не агресивний.

“Коли ми приїхали, то підійшли до подвір‘я сусіда. До речі, звати його Жиглевич Микола Дмитрович, щоб переговорити з ним. Він спокійно вийшов, як ні в чому не бувало, і почав оправдовуватись, що він казав вчора, що він готовий надати фінансову компенсацію. Сказав: “Ну, скільки там пішло на лікування…. І що ЙОГО СОБАКА НЕ АГРЕСИВНИЙ.. Ну, тут я вже просто вибухнула і готова була його порвати, – розповідає у своєму пості мама хлопчика. – Тобто даний суб‘єкт, як то кажуть, «дупля не ріже». Він свято переконаний, що нічого такого не сталося, що пес в нього хороший і добрий, і що так от нормально випускати без повідка, без намордника вівчарку, що це нормально, коли пес кидається не одноразово на дітей!!!! Так так, вже були прецеденти, пес може прибігти майже в хату до тебе!!!! І ти нічого з тим не зробиш!!!!!!! Він багато ще сказав такого, від чого я просто була в шоці…”

Як зазначає жінка, претензій до самої тварини у неї немає. Адже, на її переконання, собака знає та вміє те, чого її навчив чи не навчив господар.

“Знаю і дійсно щиро вірю, що немає поганих собак, є погані господарі, БЕЗВІДПОВІДАЛЬНІ, легковажні, зверхні і черстві… може, навіть, і неадекватні, як даний «персонаж». Шкода, коли собаки попадають до таких от горе- господарів. Відтак, собака навчена тому, чого її вчать… Я маю велику підозру, що той сусід робить це спеціально, ніхто не знає, які насправді команди він дає своєму псові. Він таким чином тероризує всю вулицю, нагнавши страх на всіх, бо до його подвір‘я страшно підійти, з сусідами вони не спілкуються… І от навіть сьогодні вранці, по словах мого батька, пес бігав по подвір‘ю і мало не вискакував за межі двору побачивши когось чужого, хто йде повз подвір‘я по вулиці… А моїм батькам там доводиться жити і ходити повз той двір, цією дорогою, бо інших нема…

Поспілкувавшись з тим « господарем» я була шокована! Реально шокована, що він свято переконаний, що нічого страшного не сталось, що то так…. дрібниці…. і що саме печально!, що він впевнений, що йому то зійде з рук. На слова мого чоловіка, що «вашого пса треба застрелити чи усипити, той ухмильнувся і сказав: « Згідно Закону про захист тварин, це ми ше побачимо, чи до такого дійде». Про закон щодо захисту дітей він точно не чув і не бачив.

Я і мій чоловік Володя щиро любимо тварин, але більше ми любимо своїх дітей. Ми насправді не так, шоб хотіли дійсно застрелити того пса, нам просто залежить в першу чергу, щоб цей «горе-господар» був притягнений до відповідальності. Щоб він усвідомив свою відповідальність за того, кого він приручив. Що пес- це не іграшка!!! І якщо вже сталась халепа, то відповідайте за це!!! І я розумію також, що той пес Оскар нападе ще на когось, бо він це вже зробив, він засмакував смаку крові. І тому я хочу, щоб цього більше не трапилось! Я не хочу, щоб мої діти почали панічно боятися собак, але для цього вже будуть потрібні психологи”, – додає Ірина Бенько.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here