Головна Новини Найкращий вчитель України 2020 закликає педагогів Тернопільщини номінуватися на премію

Найкращий вчитель України 2020 закликає педагогів Тернопільщини номінуватися на премію

Вп’яте організатори розшукують з усієї України вчителів-новаторів, які натхненно навчають дітей, дбають про розвиток якісної освіти та своїм прикладом надихають колег. Ім’я переможця оголосять 2 жовтня 2021 року, у Міжнародний день учителя. Головний приз — це чверть мільйона гривень!

Вчительський Оскар

Global Teacher Prize Ukraine — щорічна національна премія для талановитих вчителів в Україні. Це частина світового руху Global Teacher Prize, який заснував арабський мільярдер Санні Варкі, щоб відзначити досягнення вчителів на найвищому рівні. Переможець міжнародної премії отримує 1 мільйон доларів США. У сфері освіти це перша та єдина премія такого рівня!

“Вчительський Оскар” в Україні заснувала громадська спілка «Освіторія» у 2017 році. Головна ідея — підкреслити важливість педагогів та підвищити престиж цієї професії в українському суспільстві. За 5 років існування премії взяли участь понад 8 500 українських вчителів! Із великих міст та маленьких селищ, з обласних ліцеїв та сільських шкіл, із західної частини країни та східної… Всеукраїнський національний масштаб!

Минулого року вчитель із міста Заліщики Тернопільської області Василь Дяків став переможцем національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2020. Він вчить дітей історії України, громадянської освіти, всесвітньої історії та доносить учням важливу істину: ніхто не збудує Україну, окрім нас самих. Першою вчителькою для пана Василя була його бабуся — саме вона прищепила йому поняття відповідальності за власні вчинки. Тепер Василь Дяків бере активну участь у реформуванні освіти і закликає колег повірити у свої сили, адже, на його думку, вчителі — агенти освітніх змін.

Слава як така мало мене цікавить, значно важливіше, щоб інші вчителі повірили в себе і почали шукати свій шлях. Якщо у вас є ідеї, які хочете реалізувати, але не знаєте (або не можете), як це зробити, номінуйтесь на Премію. Команда ГС «Освіторії» завжди допоможе вам у всіх починаннях, запропонує індивідуальні шляхи розвитку, враховуючи досвід, можливости, бажання, мотиви. Якщо хочете поділитися із педагогічною спільнотою, і суспільством, і державою про свої успіхи, досягнення, щоб мотивувати інших та підкорювати нові вершини, номінуйтесь на Премію. Якщо бачите можливості змін в освітній системі, маєте конкретні пропозиції, але не маєте команди однодумців, номінуйтесь на Премію”, — закликає пан Василь.

Можливості для кожного

“Вчителі — важливі”, — незмінне гасло Global Teacher Prize Ukraine, адже країна має знати своїх героїв-агентів освітянських змін.

Подати заявку на участь може кожен учитель. Для цього необхідно до 1 серпня заповнити форму на сайті премії
globalteacherprize.org.ua. Номінувати улюблених вчителів можуть також учні, батьки, колеги та рідні. Організатори закликають не втрачати таку можливість!

Переможець отримає грошову винагороду у 250 000 тис., поїздку на Global Education and Skills Forum, а також професійний розвиток та підтримку реалізації власних освітніх проєктів від «Освіторії».

Окрім головного призу, фіналісти отримають також призи від партнерів премії. Цьогоріч організатори вже оголосили такі номінації:

  • Найкращий вчитель хімії отримає 200 тисяч гривень для себе та своєї школи;
  • Номінація “Здійснення мрії” принесе переможцю реалізацію мрії;
  • “Вибір серцем” відзначить учителя, який навчає при лікарнях та вчителя-волонтера з прифронтових регіонів.

Які ще будуть номінації, що підготували організатори до ювілейного сезону? Стежте за новинами на офіційних сторінках премії у соціальних мережах Facebook та Instagram.

Прочитати умови участі, подати заявку та номінувати вчителя можна на сайті премії globalteacherprize.org.ua. Якщо виникають питання – пишіть на електронну скриньку gtp@osvitoria.orgабо телефонуйте095-448-18-40.