Головна Новини Надала зобов’язали надати житло з ремонтом постраждалим від обвалу

Надала зобов’язали надати житло з ремонтом постраждалим від обвалу

Вищий спеціалізований суд України залишив без змін судове рішення про зобов’язання виконавчого комітету Тернопільської міської ради позачергово надати благоустроєні квартири трьом сім’ям, виселеним із аварійного житлового будинку на вул. Крушельницької, 53 у Тернополі, відхиливши касаційну скаргу органу місцевого самоврядування.

Про це повідомили у прес-службі апеляційного суду Тернопільської області

Ще у 1998 р. міська влада пообіцяла зробити капітальний ремонт будинку, що перебував в аварійному стані. Відтак родину Галини К. У складі 9 осіб тимчасово було відселено з належної їй на праві власності квартири у дві квартири маневреного фонду міста. В одній (двокімнатній) квартирі житловою площею 22,8 кв. м оселилась вона з хворим сином (інвалідом першої групи), дочкою та двома неповнолітніми внуками. У другій (однокімнатній) квартирі житловою площею 12,2 кв. м оселилась її друга дочка з чоловіком та дитиною.
Протягом наступних 16 років проведення ремонтних робіт так і не розпочалось. І 27 травня 2014 р. внаслідок сильної зливи обвалилась фасадна стіна будинку.

Тільки після обвалу комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій м.Тернополя своїм рішенням визнала, що проведення капітального ремонту будинку неможливе, у зв’язку з чим управління житлово-комунального господарства зобов’язано терміново демонтувати будинок і розглянути питання про відселення всіх мешканців на постійне місце проживання з подальшим оформленням права власності.
Однак, з часу обвалу будинку відповідне рішення про відселення в зв’язку з обвалом на постійне місце проживання родини Галини К., як це передбачено житловим законодавством України, виконавчим комітетом Тернопільської міської ради не приймалося. Тож їй доводиться мешкати в кімнаті разом із дорослим недієздатним сином, що не відповідає санітарним і технічним вимогам, бо вони є особами різної статі.
У зв’язку з цим, Галина К. звернулася з позовом до суду про надання їй виконавчим комітетом Тернопільської міської ради позачергово двокімнатної благоустроєної квартири, яка б відповідала санітарним і технічним вимогам, у зв’язку з обвалом будинку.
Аналогічні вимоги у своїх позовах вказали обидві її дочки.
Відтак, виконавчий комітет за рішенням суду зобов’язаний позачергово забезпечити родини благоустроєними квартирами, що відповідають усім житловим нормам.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here