Головна Новини Навесні до Тернополя завітає Любко Дереш

Навесні до Тернополя завітає Любко Дереш

Шостий міжнародний мистецький фестиваль «Ї» відбудеться 4-6 травня наступного року. Про це організатори оголосили на прес-конференції 27 грудня. Розповіли також про перших учасників та що зміниться у фестивалі.

Шостий захід, як і попередній, відбуватиметься за фінансової підтримки Тернопільської міської ради. Другий рік поспіль він увійшов до числа переможців у проекті «Громадський бюджет». Тож, з міського бюджету на проведення фестивалю буде виділено майже 300 тисяч гривень.

Щороку організатори намагаються покращувати програму, вдосконалюватися та робити фестиваль кращим. Серед нововведень наступного року – це власна премія – «Золота літера «Ї». За словами співорганізатора Василя Томчишина, нею відзначатимуть поетів, прозаїків, режисерів, художників, фотографів, музикантів – усіх, хто зробив свій вклад у розвиток української культури. Яким чином відбуватиметься відбір претендентів на премію організатори повідомлять згодом. А переможці отримають у подарунок велику двокілограмову літеру «Ї», яку виплавлять з гільз із зони проведення антитерористичної операції.

У 2018-му фестиваль проходитиме не тільки у Тернополі. У перший і третій день заходи відбуватимуться також у Вишнівці та Збаражі. Програма у цих містечках не буде пересікатися з основною програмою у Тернополі, і гості фестивалю зможуть відвідати їх. Для зручності відвідувачів туди їздитимуть спеціальні автобуси. У Вишнівці заплановано провести історичний диспут, присвячений постаті Дмитра Вишнівецького, а у Бережанах відбудеться пленер за участю художників-угорців із Закарпаття.

Познайомляться відвідувачі заходу й з митцями з-за кордону. Будуть учасники з Білорусії, Литви, Польщі. Організатори ведуть перемовини про участь також з митцями Угорщини, Норвегії, Швеції. А першими учасниками, як повідомив Юрій Матевощук, стануть музичний гурт «Каднай», Любко Дереш, Дмитро Лазуткін та литовський поет Гінтарас Граяускас.

«Програма буде насиченою, намагаємось максимально щороку її покращувати, – сказав Юрій Матевощук, співорганізатор фестивалю. – Цього року до нас приїдуть найкращі режисери також. Щотижня, аж до травня ми будемо оголошувати нових учасників, нові проекти, ідеї. Деякі автори постануть у несподіваних іпостасях, що буде цікаво. Офіційний продаж квитків стартує 1 січня 2018 року. Придбати їх можна он-лайн або в ЦУМі у відділі «Коніка». Квитки на три дні, завдяки «Громадському бюджету», коштуватимуть тільки 100 гривень. До початку фестивалю ціна підніметься, але не набагато.».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here