Головна Новини Міський голова Тернополя пояснив, чому діти ходять до школи через день

Міський голова Тернополя пояснив, чому діти ходять до школи через день

карантин
Міський голова Тернополя Сергій Надал, у якого підтвердили COVID-19, відповів на найактуальніші питання, що турбують тернополян. Очільник міста закликав неухильно дотримуватися карантинних обмежень, адже вірус небезпечний та швидко поширюється.

 Так, зі слів Сергія Надала, лише за останню добу по Тернополю є +34 нові випадки коронавірусу. Важких хворих побільшало, адже люди, чомусь, обирають лікуватися самостійно. Мер Тернополя ж радить усім, хто відчуває перші симптоми недуги, — негайно звертатися до сімейного лікаря, пише сайт Тернополяни.

— Лікарні Тернополя готові до прийому хворих на коронавірус. Так, у першій лікарні є понад 130 ліжок, що передбачені для лікування таких пацієнтів, у лікарні №3 — 50 ліжко-місць. Також додатково готуємо 100 ліжок у другій лікарні Тернополя, — зауважив під час інтерв’ю в режимі онлайн із «Радіо Рокс» Сергій Надал.

Він також розповів, що всі без вийнятку навчальні заклади Тернопільської МТГ відчинили свої двері 1 вересня. Вони повністю забезпечені антисептичними засобами для безпеки учнів, педагогічного колективу та батьків. Разом з тим, багато нарікань є на режим навчання — діти ходять не щодня, а через день, батьки ж не розуміють що їм робити, адже повинні ходити на роботу.

— Зараз ми збираємо усі пропозиції та зауваження батьків, але ми змушені діяти відповідно до рекомендацій МОЗ. У нас класи переповнені, тому відбувся поділ класу, за яким половина учнів йде в один день, інша половина — наступного дня, — каже очільник Тернопільської міської ради.

Він відзначив, що для навчання позмінно, наприклад, МОН не виділило жодних коштів, тому на місцях було прийнято рішення розбити клас на групи.

— Робити зведені класи чи групи продовженого дня — категорично забороняється. Також з міркувань безпеки діти не переходитимуть з класу в клас. Фінансування ж і організація освітнього процесу лягла повністю на органи місцевого самоврядування. Це непрофесійно зі сторони керівництва держави, але до цього вже звикли, – констатував Сергій Надал.

Мер Тернополя додав, що, ймовірно, буде переглянуто питання щодо навчання дітей у початкових класах і, можливо, буде прийнято рішення не ділити класи. Втім, це ще питання часу та й для цього мають бути колективні звернення.