Головна Новини Моторошні спогади кіборга з Тернополя, що пробув два тижні у полоні (Відео)

Моторошні спогади кіборга з Тернополя, що пробув два тижні у полоні (Відео)

Звільнення українських полонених стало знаковою подією для України. З неволі повернулись 35 бранців Кремля. Як бути у пеклі ворогів не зі слів знає мешканець Копичинець Ярослав Гавянець. Він до останнього захищав Донецький аеропорт, а далі у 2015 -му потрапив у полон. Моторошні спогади не залишають чоловіка до нині. Парад Полонених, жорстокі допити, – закарбувались у пам’яті Ярослава мабуть на все життя. Журналісти Т1 новини зібрали історії тернопільських полонених, сьогодні серія перша – вражаюча історія тернопільського кіборга Ярослава Гавянця.

Він – простий хлопець з Тернопільщини, життя якого на “до” і “після” розділила війна. У 2014 Ярослав Гавянець по телевізору побачив кадри, де озброєні беркутівці безжально били студентів на Майдані у Києві. Вже за декілька днів хлопець сам купив білет на поїзд і поїхав до столиці, адже просто не міг більше збоку дивитися на те, як його країну розщеплюють на атоми.

“Я просто сів на поїзд після того, як побачив, що побили студентів. Я з жахом дивився на кадри і не розумів того, як тодішня влада могла собі дозволити таке свавілля. І я просто вирішив поїхати сам”, – каже кіборг, колишній полонений Ярослав Гавянець.

А потім почалася війна на сході. Ярослав поїхав туди у складі підрозділу 80 бригади, у якій раніше проходив строкову службу. І одразу потрапив у точки, де велися найзапекліші бої.

З початку 2015 сепаратисти почали активну фазу наступу на Донецький аеропорт. А вже 13 січня впала диспетчерська вежа терміналу. На наступний день 20 добровольців, серед них і Ярослав, поїхали на допомогу військовим, які залишилися боронити летовище. Впродовж тижня там велися запеклі бої, а 20 січня сепаратисти підірвали термінал.

“Підірвали термінал і ми кого могли витягнули. Зв’язку з нашим командуванням не було. До нас пробувала прорватися одна машина, але вона не туди заїхала, її підірвали сепаратисти. Старшина вранці прийняв рішення піти до сепаратистів і домовитися про “зелений коридор”, – каже Ярослав.

Після того бою з 60 чоловіків, які боронили Донецький аеропорт, живими залишилося 16. Серед них був і Ярослав, якого разом з іншими військовими взяли в полон.

Рідні військового дізналися про те, що їх син знаходиться в полоні бойовиків з екрану телевізора. Батько Ярослава тоді записав звернення до терористів з проханням віддати сина.

З дня, коли Ярослав повернувся з полону додому минуло 4 роки, та до сьогодні чоловіка не полишають спогади.

“У всіх, хто прїжджає лишається ПТСР, тобто спогади. Коли трапляється якась побутова подія, звук і воно вертає тебе в той стан. Воно буде все життя”, – каже Ярослав.

Зараз Ярослав Гаянець живе мирним життям. Та все ж зізнається, спогади про ті події знову і знову повертають його думками туди, де його життя розділилося на дві частини… Знову повертають його на схід.

Христина Луцик, Оксана Задорожна, Володимир Сосна, Т1 Новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here