Головна Новини Молода тернопільська винахідниця удосконалює “розумну рукавичку” (Фото і відео)

Молода тернопільська винахідниця удосконалює “розумну рукавичку” (Фото і відео)

Допомогти людям із вадами мови та слуху взялася 20-річна Тамара Вощило з Тернополя. Дівчина розробила пристрій, який трансформує мову жестів у звук. Обладнана сенсорами, звичайна господарська рукавичка здатна вголос висловити думку людини.

Тамара – студентка Тернопільського Національного технічного університету імені Івана Пулюя. Інтерес до технологій у дівчини з’явився ще в дитинстві. Відтак, і професію обрала до душі. Вона – майбутній інженер-програміст, повідомляє Медіатор

За розробку диво-пристоюю дівчина взялася на третьому курсі у коледжі, готуючи курсову роботу.

 У результаті – ось така рукавичка, посміхаючись демонструє виріб Тамара. – Сенсори, що знаходяться на пальцях, надсилають інформацію через Bluetooth-канал телефону. Спеціально створений мобільний додаток зчитує попередньо закладені у програму рухи і перетворює їх у слова.  

Свій винахід дівчина назвала “I speak instead of you” (ISIOY) – «Я говорю замість тебе». Стати у пригоді рукавичка може не лише людям з обмеженими мовними можливостями, а й тим, хто тимчасово втратив здатність розмовляти. Адже пристрій, – каже Тамара Вощило, можна запрограмувати індивідуально.

Виготовлення матеріалу підтримане OPEN Media Hub за кошти надані Європейським Союзом.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here