Головна Новини Медики рятували життя в ресторані

Медики рятували життя в ресторані

IMG_8021-Наприкінці минулого тижня у Тернополі відбувся четвертий обласний чемпіонат бригад швидкої медичної допомоги. Нагадаємо, що перших три чемпіонати були організовані в 2009-2011 роках. Згодом у зв’язку із глобальними процесами в нашій країні виникла кількарічна перерва. Цьогоріч команди змагалися на новеньких автомобілях «PEUGEOT Boxer», які нещодавно надійшли в нашу область. Вони обладнані всім необхідним відповідно до існуючої нормативної бази і відповідають європейським вимогам. Організували цей конкурс Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф і дві кафедри Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського –  екстреної та невідкладної медичної допомоги на чолі з професором Миколою Шведом і медицини катастроф та військової підготовки на чолі з професором Арсеном Гудимою, повідомили в Прес-службі Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.

«Загалом було 4 конкурсних завдання. Учасники проходили їх на території парку імені Т.Шевченка, один з яких з дозволу власника відбувся в ресторані «Сапсан». Завдяки цьому можна було змоделювати ситуацію, яка могла трапитися в закладі такого типу. Інші конкурсні місця організували на набережній Тернопільського ставу, Острівці закоханих, центральній алеї парку.

Спершу на станції швидкої допомоги, що розташована на вулиці Рєпіна, відбулося урочисте відкриття, в якому взяв участь виконуючий обов’язки директора департаменту охорони здоров’я Віктор Овчарук, професор Микола Швед, головний лікар і директор Центру екстреної медичної допомоги  і медицини катастроф Михайло Джус. Після цього учасники в супроводі міліції прибули на місце змагання», – розповів Арсен Гудима.

За словами Арсена Арсеновича, під час змагань було розгорнуто по два конкурсних місця, тому кожне завдання оцінювало дві бригади суддів. На першому місці імітувалася ситуація, коли людині, яка прогулювалася в парку, стало погано.На центральній алеї потрібно було врятувати потерпілих внаслідок ДТП.

«В «Сапсані» щоразу моделювали іншу ситуацію для кожної бригади. Як правило, судді оцінювали роботу фельдшерів, які без лікаря повинні надати допомогу. Ми прагнемо в Україні запровадити європейський досвід і більшість бригад сформувати із фельдшерів. В Європі на «швидкій допомозі» працюють парамедики, а медики виїжджають, коли є конкретна потреба в них. Зазначу, що Підгаєцька бригада, де не було лікаря, успішно справилася з завданням і стала переможцем саме в цьому конкурсі», – додав Арсен Гудима.

На літній естраді в парку імені Т.Шевченка відбулося відкриття протоколів змагань і формування бази даних щодо набраних учасниками балів. Завдяки цьому команди могли пересвідчитися в об’єктивності оцінювання. Згодом суддівська колегія провела закрите засідання, під час якого зробила підрахунок балів і визначила переможців у кожному конкурсі і в загальному підсумку. Кожна бригада «швидкої допомоги» отримала диплом або грамоту.

Абсолютним чемпіоном стали представники Заліщиків, друге і третє місце отримали команди з Тернополя. Святковий настрій додав оркестр музичного училища імені Соломії Крушельницької.

Зазначимо, що у повному складі були задіяні кафедра екстреної та невідкладної медичної допомоги та кафедра медицини катастроф та військової підготовки, а також гуртківці цих двох кафедр. «У конкурсі взяло участь понад 20 студентів, які бездоганно виконали свої ролі. Завдяки їм ситуації максимально були наближені до реальності», – підсумував Арсен Гудима.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here