Головна Новини Медикам Тернопільщини не платитимуть за неякісні медичні послуги

Медикам Тернопільщини не платитимуть за неякісні медичні послуги

Тим медичним закладам Тернопільщини, де неякісно надаватимуть допомогу пацієнтам, Національна служба здоров’я України (НСЗУ) не виплачуватиме кошти. Про це заявив речник МОЗ Олександр Ябчанка.

За його словами, НСЗУ має конкретні вимоги щодо якості медичних послуг. Якщо медичний заклад працює неякісно, то НСЗУ не купуватиме у нього послуги, натомість робитиме це в іншому закладі.

«Органи місцевого самоврядування мають чіткі, зрозумілі вимоги щодо якості роботи медичного закладу, зокрема, що має бути у лікарні, без чого не можна надати медичну послугу. Секрет успіху трансформації охорони здоров’я у тому, щоб кожен виконав частину своєї роботи, зокрема, медики та органи місцевого самоврядування», — зазначив Ябчанка.

До слова, Національна служба здоров’я України (НСЗУ) виплатила перший у 2019 році мільярд медичним закладам, що уклали договір зі службою. Відтак, кошти надійшли на рахунки 891 медичного закладу.

Довідка: Національна служба здоров’я України (НСЗУ) – фінансовий партнер медичних закладів. Вона замовляє та оплачує медичні послуги та лікарські засоби за програмою медичних гарантій. У 2018 році відбувся перехід на нову систему фінансування закладів первинки, а в 2019 році – амбулаторна та стаціонарна спеціалізована допомога. Реімбурсація теж буде іти через НСЗУ. Тобто, будуть укладатися договори з аптеками, там люди отримуватимуть ліки за безоплатними рецептами, а НСЗУ платитиме за це аптекам. Діяльність НСЗУ координується урядом.

Джерело: Тернополяни

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here