Головна Новини МВС створить підрозділ для захисту дітей від батьків

МВС створить підрозділ для захисту дітей від батьків

ювенальна юстиція

ювенальна юстиціяУ Міністерстві внутрішніх справ виступають за створення окремого спеціалізованого підрозділу – ювенальної міліції, направленого на захист прав дитини.

Як повідомили УНІАН в Управління зв’язків з громадськістю МВС, про це повідомила начальник Управління профілактичної роботи серед дітей Департаменту профілактики правопорушень МВС України Уляна Котлярова сьогодні під час зустрічі з Уповноваженим Президента з прав дитини Юрієм Павленко, передає Цензор.НЕТ.
За її словами, на сьогоднішній день організація роботи підрозділів кримінальної міліції у справах дітей потребує безумовному переформатування з метою забезпечення правового і соціального захисту дітей та профілактики правопорушень серед них. Як зазначила У. Котлярова, співробітники кримінальної міліції у справах дітей залучаються до проведення різнопланових оперативно-профілактичних заходів та відпрацювань та охороні громадського порядку, що, в свою чергу, не дає можливості виконувати безпосередні обов’язки по реалізації поставлених перед службою завдань.
Тому, на її переконання, нині необхідно зберегти цілісність служби та її професійне ядро, створивши підрозділ – ювенальної міліції, яке б комплексно забезпечувало захист дітей в тісній співпраці з урядовими і неурядовими організаціями.
«Створення окремого спеціалізованого підрозділу – ювенальної міліції буде сприяти професійному вирішення проблем у дитячому середовищі, недопущення вчинення відносно до них жорстокості і насильства, а також своєчасному виконанню поставлених перед службою завдань», – підкреслила У. Котлярова.
Як показує практика, зазначила вона, аналогічні підрозділи ефективно функціонують у багатьох країнах, зокрема Канаді, Великобританії, Швейцарії, Нідерландах, Естонії та Польщі, де в складі поліції існує практика «дитячої» спеціалізації окремих підрозділів, які займаються профілактикою або превенцией правопорушень.
«При створенні моделі ювенальної міліції, яку ми вам сьогодні пропонуємо, ми відштовхувалися від сьогоднішніх реалій і менталітету нашого суспільства, – підкреслила У. Котлярова, звертаючись до Ю. Павленко. – Я переконана, що при доопрацюванні структури і з урахуванням ваших пропозицій ми отримаємо цілісний продукт, який буде відповідати європейським стандартам у сфері правового та соціального захисту дітей ».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here