МВС створить підрозділ для захисту дітей від батьків
ювенальна юстиціяУ Міністерстві внутрішніх справ виступають за створення окремого спеціалізованого підрозділу – ювенальної міліції, направленого на захист прав дитини.
Як повідомили УНІАН в Управління зв’язків з громадськістю МВС, про це повідомила начальник Управління профілактичної роботи серед дітей Департаменту профілактики правопорушень МВС України Уляна Котлярова сьогодні під час зустрічі з Уповноваженим Президента з прав дитини Юрієм Павленко, передає Цензор.НЕТ.
За її словами, на сьогоднішній день організація роботи підрозділів кримінальної міліції у справах дітей потребує безумовному переформатування з метою забезпечення правового і соціального захисту дітей та профілактики правопорушень серед них. Як зазначила У. Котлярова, співробітники кримінальної міліції у справах дітей залучаються до проведення різнопланових оперативно-профілактичних заходів та відпрацювань та охороні громадського порядку, що, в свою чергу, не дає можливості виконувати безпосередні обов’язки по реалізації поставлених перед службою завдань.
Тому, на її переконання, нині необхідно зберегти цілісність служби та її професійне ядро, створивши підрозділ – ювенальної міліції, яке б комплексно забезпечувало захист дітей в тісній співпраці з урядовими і неурядовими організаціями.
«Створення окремого спеціалізованого підрозділу – ювенальної міліції буде сприяти професійному вирішення проблем у дитячому середовищі, недопущення вчинення відносно до них жорстокості і насильства, а також своєчасному виконанню поставлених перед службою завдань», – підкреслила У. Котлярова.
Як показує практика, зазначила вона, аналогічні підрозділи ефективно функціонують у багатьох країнах, зокрема Канаді, Великобританії, Швейцарії, Нідерландах, Естонії та Польщі, де в складі поліції існує практика «дитячої» спеціалізації окремих підрозділів, які займаються профілактикою або превенцией правопорушень.
«При створенні моделі ювенальної міліції, яку ми вам сьогодні пропонуємо, ми відштовхувалися від сьогоднішніх реалій і менталітету нашого суспільства, – підкреслила У. Котлярова, звертаючись до Ю. Павленко. – Я переконана, що при доопрацюванні структури і з урахуванням ваших пропозицій ми отримаємо цілісний продукт, який буде відповідати європейським стандартам у сфері правового та соціального захисту дітей ».
Категорії: Новини

Теги: ,,

Залишити коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.

%d блогерам подобається це: