Головна Новини Лікаря, з вини якого помер 12-річний тернополянин, таки відсторонили від обов’язків

Лікаря, з вини якого помер 12-річний тернополянин, таки відсторонили від обов’язків

Роман Кулак

Сьогодні сплив термін подання апеляції на рішення суду про відсторонення від роботи хірурга Жидачівської центральної районної лікарні, який обвинувачений у некваліфікованій допомозі 12-річному Роману Кулаку, що призвело до його смерті. Апеляція не подана, а, відтак, рішення суду набуло законної сили – лікаря відсторонено від роботи до 28 лютого 2019 року.

Про це у коментарі кореспонденту повідомив батько хлопчика Володимир Кулак, пише Зік.

«Мій адвокат та слідчий Нацполіції зверталися у канцелярію суду, де отримали відповідь, що апеляційна скарга не подана. 10-денний термін подання скарги сплив вчора – 4 лютого. Тож рішення про відсторонення від роботи хірурга лікарні вступило у законну силу», – розповів п. Володимир.

Нагадаємо, 4 січня цього року, рішенням Галицького районного суду, хірургу Жидачівської РЛ та ще одному колишньому лікарю було обрано запобіжні заходи. Хірургу обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання, а також його було відсторонено від виконання обов’язків.

Згодом, на його підтримку виступив голова Жидачівської районної ради. Водночас адвокати хірурга подали апеляцію на рішення Галицького суду. 14 січня, Апеляційний суд Львівської області скасував ухвалу Галицького районного суду м. Львова про відсторонення від роботи хірурга Жидачівської районної лікарні.

Повторне рішення про відсторонення хірурга від роботи було прийнято Галицьким районним судом 25 січня, а сьогодні сплив термін подання апеляції, передбачений законодавством.

12-річний Роман Кулак помер 27 червня 2017 року. Йому не змогли вчасно діагностувати у Жидачівській районній лікарні скрут тонкої кишки.

Попередні висновки медичного розслідування були оприлюднені 25 вересня 2017 року, а 6 жовтня експерти надали кінцеву резолюцію. Вони зазначили, що смерть настала унаслідок порушення роботи життєво важливих органів та сильну токсикацію організму. Причиною смерті стала гангрена тонкого та частини товстого кишківника. Винними у неправильному діагностуванні та лікуванні пацієнта були визнані медики Жидачівської районної лікарні.

7 грудня, клініко-експертна комісія Міністерства охорони здоров’я дала оцінку діям медиків Жидачівської районної лікарні, які призвели до смерті Романа Кулака. Висновки КЕК МОЗ, в основному, співпали з доповіддю Департаменту охорони здоров’я ЛОДА, у якій однозначно було визнано вину лікарів з Жидачева.

Другим трагічним випадком у Жидачівській лікарні стала смерть 28 грудня 2018 року породіллі, вину лікарів у чому також доведено КЕК та відкрито кримінальну справу у Нацполіції.

Відразу після цього випадку головний лікар Богдан Бойчук написав заяву про звільнення, яку, проте, поки ніяк не може затвердити сесія Жидачівської районної ради. Не проголосували за звільнення головного лікаря депутати і у четвер, 31 січня. Тоді, як припускає Володимир Кулак, на рішення депутатів вплинув місцевий нардеп-мажоритарник Андрій Кіт, який особисто в цей день прибув на сесію районної ради.

Також Головному лікарю лікарні спочатку було призначено стипендію Президента України, яку згодом скасовано рішенням МОЗ, Кабінету Міністрів та указом Президента. Читайте більше тут: