Головна Новини Лідери парламентських перегонів зухвало порушують Закон

Лідери парламентських перегонів зухвало порушують Закон

vybory peregonyУ місті Тернополі та Тернопільській області зовнішня реклама агітаційного характеру без вихідних даних вже нікого не дивує. Зокрема, цим злавживають «Радикальна партія Олега Ляшка», «Блок Петра Порошенка» та ВО «Батьківщина».

Зауважимо, що у цій рекламі використана символіка партії, тому вона належить до політичної. А оскільки вона розмішена в період після реєстрації згаданих політичних партій суб’єктами виборчого процесу – вважається передвиборною агітацією, тобто має містити вихідні дані згідно ч. 7 ст. 69 Закону «Про вибори народних депутатів»: відомості про замовника цих матеріалів, установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

images-content-0_bpp-350x197

images-content-0_batkivshch-350x256

 images-content-0_liashko-350x197

«Загалом, вихідні дані потрібно вказувати для того, щоб можна було встановити чи перевірити, з яких джерел профінансовані ті чи інші друковані матеріали передвиборної агітації, адже таке фінансування повинно бути здійснене виключно із виборчого фонду партії чи кандидата в депутати. Крім того, слід зауважити, що своєрідним фіксуванням моменту виготовлення друкованих агітаційних матеріалів є встановлене ч. 6 тієїж статті 69 Закону зобов’язання партії чи кандидата у депутати подати по до Центральної виборчої комісії по одному примірнику кожного друкованого матеріалу передвиборної агітації, не пізніш як через п’ять днів з дня його виготовлення»,зауважує юрист Громадянської мережі ОПОРА Валерій Корнійко.

Як розповідає експерт, перед початком позачергової виборчої кампанії Верховна Рада розглядала низку законопроектів, які стосувалися суттєвого посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства, у тому числі і в частині ведення передвиборчої агітації. Проте ВР не захотіла удосконалювати ці норми. Тому у цьогорічній виборчій кампанії суттєвих можливостей впливу на таких порушників знову немає.

3 КОМЕНТАРІ

  1. Как говорится, хотели сменить кресла, а сменили лиц, которые усядутся в них))) И как это не выглядит, идеалы у всех этих политических сил, связанных и спутанных по рукам и ногам олигархами, понятны – услужение своим покровителям. Социальные вопросы для этих сил остаются только прикрытием. Но ведь, например, у коммунистов идеалы совершенно иные и постоянные – общество социальной справедливости. Это нужно рядовым гражданам. Как и реализация их базовых прав и социальных потребностей и запросов. Поэтому в ВР коммунисты и будут отстаивать наши запросы, а не олигархов.

  2. Вот только из этого, что нет исходных данных на такой обширной агитации этих “многоуважаемых” партий и можно сделать вывод, что не на свои деньги агитируют, а значит и служат не народу как красные, а олигархам!

  3. Люди застигли в очікування холодної зими, змучилися від боротьби за виживання і від невпевненості в завтрашньому дні, від страху за майбутнє своїх дітей, онуків. Давати обіцянки, звичайно, може кожен, але от дійсно відродити справедливість і демократичні принципи народовладдя здатна тільки компартія. І тоді людину праці перестануть принижувати і пригнічувати, а кожен громадянин буде відчувати захист і впевненість у завтрашньому дні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here