Головна Новини Кремль планував створити «народні республіки» у західних областях України

Кремль планував створити «народні республіки» у західних областях України

Але СБУ цьому завадила, повідомили у прес-службі.

Один із учасників угруповання пішов на співпрацю зі слідством. Він розповідає, що група почала роботу з повалення конституційного ладу ще влітку 2021 року. На нього вийшов відставний співробітник ворожої розвідки, який виявився організатором «схеми». Він заявив про намір створити нове народовладдя в Україні, і якщо чинна влада «сама не піде у відставку», то група перейде до силового сценарію.

Для захоплення влади угруповання мало завербувати 500 бойовиків, бажано з колишніх військовослужбовців АТО, і забезпечити їх зброєю. Втілення плану мало збігтися в часі з російським повномасштабним вторгненням в Україну, але завдяки роботі СБУ мережу було викрито, а її організатора та ключових осіб – затримано на початку березня в Івано-Франківській і Хмельницькій областях.

Один зі спільників визнав свою вину та дав покази на організатора. Матеріали щодо нього скеровано до суду.

Нагадаємо, що в Івано-Франківську затримали чоловіка, який розповів про плани створити «Федеративну республіку Україна» до якої мали ввійти наступні області: Івано-Франківська; Закарпатська; Львівська; Тернопільська; Чернівецька.