Головна Новини Кожна шоста тернопільська сім’я боргує за газ

Кожна шоста тернопільська сім’я боргує за газ

Цей факт промовисто свідчить про фінансове становище жителів обласного центру. Зважмо, що серед щасливців-неборжників є значна частка тих, яким призначено субсидії, а отже, апріорі їхнім матеріальним статкам теж не позаздриш…

Днями ДП «Газпостач» оприлюднило таку статистику: заборгованість споживачів, яким підприємство постачає блакитне паливо, становить 235,9 млн грн. Серед боржників – 21,8 тисяч побутових споживачів з 124,4 тисяч клієнтів компанії. Звідси й висновок про те, що кожна шоста тернопільська сім’я боргує за газ, пише Свобода

На період карантину постачальникам заборонено нараховувати боржникам штраф та пеню, а також припиняти надання житлово-комунальних послуг у разі їх несплати або оплати в неповному обсязі. Про це йдеться у ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

У ДП «Газпостач» констатують, що від своєчасної оплати спожитого енергоресурсу залежить безперебійне постачання газу не лише до боржників, але й до абонентів, які справно оплачують за послугу.

Водночас споживачі зобов’язані  розраховуватися за спожиту послугу, в іншому випадку кошти можуть бути стягнені в судовому порядку. Якщо немає можливості оплачувати повністю, пропонують реструктуризацію боргу.

Скористатися правом на реструктуризацію заборгованості відповідно до ЗУ «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію» може кожен власник помешкання.

Заборгованість реструктуризується на строк до 6 місяців, залежно від суми боргу та рівня сукупного доходу клієнта. Зазвичай її необхідно погашати рівними частинами, а розмір першого внеску становить від 30 до 50 відсотків. Оплата рахунків має проводитися щомісячними рівномірними платежами, які включають  погашення заборгованості та своєчасну сплату поточних платежів за послугу.

Для укладення договору реструктуризації необхідно звернутися до Центру обслуговування клієнтів з пакетом документів (паспорт, ідентифікаційний код, документ, що підтверджує право власності на житло) і зробити перший внесок.

Ольга КУШНЕРИК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here