Головна Новини Катерина Бойко вимагає об’єктивного розслідування збройного нападу у центрі Тернополя

Катерина Бойко вимагає об’єктивного розслідування збройного нападу у центрі Тернополя

Розбійний напад,вчинений у центрі Тернополя шостого березня, є безпрецедентним випадком, який потребує особливої уваги, як пересічних громадян, так і правоохоронних органів. Так вважає Катерина Бойко – голова громадської організації «Громадська люстраційна рада Тернопільщини». Йдеться про викрадення і побиття львівського волонтера Сергія Чижа та викрадення автомобіля, який належав організації «Правий Сектор-Захід».

«6 березня я повернувся із зони АТО, – розповів волонтер Сергій Чиж. – У мене була поїздка по всій лінії фронту. До Тернополя приїхав у справах. До мене підійшли представники Правого Сектору. Я сам у ПС з часів Майдану. Всі були мені знайомі, ми не раз пересікалися в організації, на різних заходах. Показали зброю і наказали пересісти на пасажирське місце. На питання чому сказали, що це наказ зверху, тому опору я не чинив. Машину, яку викрали була передана мені ГО «Правий Сектор – Захід», щоб постачати необхідні речі у 8-ий, 5-ий батальйони.».

Викрадений автомобіль, як повідомив начальник слідчого відділення Тернопільського відділу поліції Сергій Кисіль, вже знайшли. Самі ж представники Правого Сектору доставили його у зону АТО. Але Катерина Бойко зазначає, що повернення авто ніхто не вимагає, і йдеться не стільки про його викрадення, як про розбійний напад та викрадення людини серед білого дня.

«Не йдеться про угон авто, це питання третє, – каже Катерина Бойко. – Йдеться про розбійний напад у центрі міста. Ми хочемо привернути увагу пересічних громадян, прокуратури, поліції, СБУ до цього. Серед білого дня у центрі міста, в тилу, відбувається така подія. Це прецедент. Є факт викрадення людини та розбійного нападу і на цьому акцентуємо увагу. Усі ми тернополяни, у нас є діти, і ми не хочемо, щоб таке відбувалося у нашому місті. Ми спілкувалися з представниками поліції і були здивовані, що у цій справі порушено тільки два кримінальні провадження: за статтею 146 – викрадення людини і 289 – викрадення транспортного засобу. Але ми вбачаємо також всі ознаки злочину за статтею 187 ККУ розбійний напад . Тому 28 березня Сергій Чиж написав заяву в поліцію з вимогою порушити кримінальне провадження за розбійний напад.».

Про те, що це розбійний напад ,як зазначила Катерина Бойко, свідчать наявні відеоматеріали. Оприлюднені під час прес-конференцій відео та фотографії також доводять, що до скоєного злочину причетні саме представники Правого Сектору.

«Правий Сектор уникає будь-якої відповідальності, – говорить Катерина Бойко. – Спочатку ніхто із представників ПС в Тернопільській області не знав про те, що хлопці, які вичинили даний злочин, були на Тернопільщині в день його скоєння. Вони дізналися про це вже по факту. Коли ми дали першу прес-конференцію, вони дізналися, що є відеодокази від представників ЗМІ. Тоді на рівні області та всієї України почали спростовувати свою причетність до цього. Незалежно від того, хто і які пояснення дає, і хто намагається прикритися перебуванням в зоні АТО, я сподіваюся, що слідство проходитиме у рамках законодавства і буде об’єктивним.».

Причетність представників Правого Сектору до події у Тернополі підтверджує ще один факт. На наступний день до Серія Чижа з пропозицію відкликати заяву у поліцію звернувся Василь Лабайчук, керівник обласного осередку ПС.

«7 березня Василь Лабайчук, керівник ПС, чи колишній керівник, у Тернопільській області прийшов до Сергія Чижа з пропозицією забрати заяву в обмін на викрадені зброю і телефон, – повідомила Катерина Бойко. – Сказав також, що питання стосовно машини будуть вирішувати керівники Проводу. Якщо ПС не причетний до цієї події, то чому пробують зам’яти цю справу?».

Начальник слідчого відділення Тернопільського відділу поліції Сергій Кисіль повідомив, що на даний момент встановлено четверо осіб, які зі слів потерпілого є представниками Правого Сектору. Однак офіційної відповіді від цієї організації правоохоронці ще не отримали. Представники ПС в Тернополі надали відповідь, що особи, які є підозрюваними, не являються членами Правого Сектору. Усю зібрану інформацію правоохоронці перевіряють.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here