Головна Новини Кайда поскаржився на недофінансування

Кайда поскаржився на недофінансування

Кайда

КайдаРік діяльности свободівців-голів обласних рад пройшов під знаком спротиву антиукраїнській владі, взаємодії з громадами та розвитку місцевого самоврядування

24 грудня 2011 року у Києві в рамках роботи другого етапу ХХІІІ З’їзду Всеукраїнського об’єднання «Свобода» відбувся брифінг, присвячений роботі свободівців-голів обласних рад. У ньому взяли участь очільник Тернопільської обласної ради Олексій Кайда, голова Івано-Франківської облради Олександр Сич та перший заступник голови Львівської облради Петро Колодій.

Протягом року роботи свободівці-голови облрад принципово і послідовно займали опозиційну позицію. На кожній Раді регіонів при Президенті України націоналісти-голови облрад висловлюють особливу думку, що кардинально відрізняється від провладної. На кожну антиукраїнську дію центральної влади була скоординована реакція трьох обласних рад. Так, свободівці-голови обласних рад були єдиними високопосадовцями, які чітко виступили проти запровадження так званого «ринку землі», ініціювавши на сесіях ухвалення звернень до Президента та Верховної Ради.Усі три обласні ради відрізняються від решти прозорістю діяльности, адже забезпечено трансляцію сесій, депутати регулярно звітують перед виборцями та проводять зустрічі з громадами, беручи участь у розв`язанні місцевих проблем.

Олексій Кайда відзначив, що його головування в обласній раді розпочалося раніше, ніж у Львівській та Івано-Франківській радах. Адже на Тернопільщині 2009 року відбулися дочасні вибори. Голова Тернопільської облради зазначив: перед тим, як звітувати перед обласною радою та пресою, він найперше провів зустрічі з громадами районів та розповів їм про здобутки та проблеми обласної ради. Серед цих проблем – неможливість ввести до складу ради 13 опозиційних депутатів через бездіяльність ТВК, яка вже рік саботує роботу та рішення судів. «Однак робота триває. І підтвердженням цьому є результат, який «Свобода» отримала на виборах 2010 року, коли результат 2009 року підтвердився. Гадаю, що у 2012 році громада висловить нам довіру так само, як і в попередні роки», – зазначив Олексій Кайда.

Одностайно очільники обласних рад відзначили: розвиток ініціативи громад та органів місцевого самоврядування є форпостом боротьби за інтереси громади та нації.Основною проблемою для кожної з трьох обласних рад є недофінансування областей з державного бюджету. Зокрема, Тернопільська область недофінансована на 400 млн. грн. Прикарпаття також потерпає від браку коштів. Зокрема, Кабмін у 2011 році виконав угоду з Івано-Франківською областю тільки на 39%. «Ми провели бюджетні слухання, на яких Головне фінансове управління прозвітувало про основні цифри, а розпорядники коштів повідомили, яка в них ситуація. З’ясувалося, що лише на 92% всіх видатків щодо основних розпорядників коштів (освіта, охорона здоров’я, культура, спорт, молодіжна політика) є захищеними. На розвиток – нічого. На втілення повноважень, які держава нам делегувала, не вистачає 175 млн. грн.», – зазначив Олександр Сич.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here