Головна Новини Кайда “запустить” ще один довгобуд

Кайда “запустить” ще один довгобуд

КайдаГолова обласної ради Олексій Кайда провів робочу нараду щодо введення в експлуатацію каналізаційно-насосної станції Тернопільського обласного протитуберкульозного диспансеру.

Будівництво об’єкту було розпочато ще у дев’яностих роках минулого століття. Проте хронічна відсутність коштів перетворила вкрай необхідну станцію у черговий довгобуд. При цьому упродовж довгого часу зворотні  води  тублікарні, де перебувають хворі з відкритими формами туберкульозу, без доочистки та знезараження скидалися у потік на території с. Велика Березовиця. Той у свою чергу впадає до річки Серет, в руслі якої побудований питний водозабір міста Чорткова з його 35 тисячами мешканців.

Така проблема не могла не хвилювати Тернопільську обласну раду.  Тому розпорядженням голови обласної ради було виділено значні кошти на завершення будівництва.

Коментуючи ситуацію, Олексій Кайда наголошує: «Ми добре розуміємо, що у Тернопільській області основними забруднювачами водних об’єктів є підприємства житлово-комунального господарства, через каналізаційні мережі яких скидається близько 80 % забруднених зворотних вод. На жаль, упродовж багатьох років не виділялися бюджетні кошти на те, аби добудувати очисні споруди, каналізаційний колектор та відвести небезпечні рідкі відходи до насосної станції по вул. Микулинецькій. Тим більше, іншої водойми у Великій Березовиці немає, у літню пору діти купаються просто у потоці, що приймає зворотні води лікарні. Тому завершення будівництва було надважливим завданням. Тішуся з того, що нам це вдалося, і вже найближчим часом каналізаційно-насосна станція запрацює».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here