![image (1)](https://realno.te.ua/wp-content/uploads/2022/09/image-1-1.jpg)
Райсуд на Тернопільщині виправдав екс-міліціонера у справі про смертельну аварію. Степана Старицького підозрювали у наїзді влітку 2014 року на 19-річного Миколу Брегіна, внаслідок чого юнак помер. Втім, суд визнав недопустимими частину доказів у справі, зокрема, результати обшуку в помешканні чоловіка, під час якого вилучили автомобіль. Тож зрештою суддя Ігор Гудима повністю виправдав колишнього міліціонера у зв’язку з недоведеністю його вини, пише Захід Нет.
Аварія сталась вночі 8 липня 2014 року. Тоді між селами Стриївка та Киданці Збаразької громади водій автомобіля ЗАЗ-ВІДА наїхав на 19-річного хлопця. Водій не зупинився, аби надати потерпілому першу допомогу, а поїхав з місця події. Згодом тіло постраждалого побачив інший водій, що їхав цією дорогою. Він же викликав поліцію і медиків. Бригада швидкої, що приїхала на виклик, лише констатувала смерть.
![](https://realno.te.ua/wp-content/uploads/2022/09/image-1.jpg)
Дії чоловіка кваліфікували за ч.2 ст. 286 ККУ (порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило смерть) та ч.3 ст. 135 ККУ (залишення у небезпеці). За кермом автомобіля перебував тодішній дільничий інспектор Збаразького райвідділу УМВС Степан Старицький. Уже після ДТП в 2014 році чоловіка звільнили з посади.
Як йдеться у вироку Збаразького райсуду, екс-правоохоронець своєї провини не визнав. За його словами, в ту ніч він був тверезий і не втомлений. В якийсь момент він помітив посеред дороги нерухоме тіло людини, намагався загальмувати, але зіткнення уникнути не вдалось. Чоловік не зупинився, аби перевірити чи все гаразд, а поїхав додому. Вже вдома він помітив побитий бампер та фару, а згодом звернувся у Збаразький відділок поліції і повідомив про інцидент.
Суд вирішив, що винуватість чоловіка недоведена. Зокрема, суддя Ігор Гудима відмовився брати до уваги протокол обшуку в помешканні Степана Старицького, бо він був проведений за годину до внесення відомостей про кримінальне провадження у ЄРДР. Тоді в ході обшуку вилучили автомобіль, який збив юнака. Але суд також відмовився вважати авто доказом у справі, бо обшук був проведений з порушенням.
Слідчий експертимент теж визнали недопустимим доказом. Крім того, виявилось, що в процесі розслідування одяг загиблого якимось чином загубився, тож висновок експерта щодо цих речових доказів теж визнали недопустимим.
«Оскільки стороною обвинувачення вина [підсудного] не доведена поза всякими сумнівами, встановлені в ході судового розгляду протиріччя у встановленні обставин злочину, а також доводи захисників та [підсудного] про його невинність, суд приймає всі сумніви про доведеність вини обвинуваченого на його користь», – йдеться у вироку.
Тож Степана Старицького визнали невинуватим та повністю виправдали. Автомобіль ЗАЗ повернуть власнику. Вирок поки не набрав законної сили, його можна оскаржити в апеляційному суді.