Головна Новини Збаражчанам пропонують майже вдвічі збільшити тариф на воду

Збаражчанам пропонують майже вдвічі збільшити тариф на воду

Жителі Збаража категорично проти підняття тарифів за централізоване водопостачання та водовідведення відповідно 18,78 гривні за метр кубічний та 26,83 гривні за куб. м, що разом становитиме 45 гривень 61 копійку. Зараз сумарна вартість даних послуг складає 24 гривні. За один день під колективним зверненням до Збаразької міської ради підписалися майже 300 збаражчан.

Звернення 15 січня передано в загальний відділ Збаразької міської ради для розгляду і врахування керівництвом міста та виконкомом міськради.

– Також дані звернення ми розглянули на засіданні постійної комісії з питань архітектури, містобудування, інвестицій, зовнішньоекономічної діяльності, зв’язку, промисловості, енергозабезпечення, енергоефективності та житлово-побутових відносин, яку я очолюю. Комісія, заслухавши представників МКП «Збараж» – головного бухгалтера та юрисконсульта, рекомендувала Збаразькій міській раді та виконавчому комітету Збаразької міської ради врахувати думку громади, зауваження та пропозиції, висловлені у колективному зверненні, не піднімати запропоновану вартість послуг на централізоване водопостачання та водовідведення, – розповіла депутат міської ради, ексголова Збаразької райради Світлана Боднар.

Члени постійної комісії заявили про підтримку позиції жителів Збаража та запропонували спільно шукати шляхи виходу із ситуації, що складається в комунгоспі. А справи сумні. На сьогоднішній день борги МКП «Збараж», за словами головного бухгалтера підприємства, становлять майже 600 тисяч гривень, 300 тисяч гривень із них – це борги населення за воду, понад двісті тисяч – заборгованість по зарплаті (39 працівників) та майже 100 тисяч – заборгованість за оренду приміщення очисних споруд Фонду держмайна та Національному заповіднику «Замки Тернопілля». А ще є борг за електрику – 267 тисяч гривень за 2020 рік. Тобто підприємство збиткове. Не допоможе, кажуть, і мільйон двісті тисяч на відшкодування послуг населенню, який передбачено в бюджеті громади на 2021 рік.

– Як варіант, ситуацію може поліпшити передача на баланс МКП «Збараж» будівлі енергокорпусу (очисних споруд). На жаль, за чотири роки питання не було вирішено. Наша комісія рекомендувала включити в порядок денний чергової сесії міської ради звернення депутатів міської ради до Міністерства культури України, яке є власником будівлі, про передачу енергокорпусу на баланс комунгоспу, – підсумувала пані Боднар.
Джерело: Тижневик “Номер один”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here