Головна Новини За результатами ревізій в відділах освіти порушено 9 кримінальних справ

За результатами ревізій в відділах освіти порушено 9 кримінальних справ

грошіПротягом січня-травня 2013 року Державною фінансовою інспекцією в Тернопільській області проведено ревізії фінансово-господарської діяльності восьми відділів освіти районних державних адміністрацій.

         В цілому інспекторами виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат на загальну суму майже 2 млн гривень. Аналіз результатів контрольних заходів засвідчив про наявність так званих типових порушень, які мають місце у всіх або майже у всіх перевірених установах. Так, порушення з оплати праці виявлено у всіх без винятку установах, внаслідок чого проведено зайвих витрат бюджетних коштів на загальну суму 374 тис.гривень, що становить близько    20 % від суми виявлених порушень.

Також у всіх перевірених установах фінансові інспектори виявили порушення, пов’язані з покриттям видатків спеціального фонду кошторису за рахунок коштів загального фонду, коли орендарями та іншими юридичними особами не проводилось відшкодування вартості спожитих комунальних послуг. Загалом таких порушень виявлено на суму 617 тис. гривень.

Як показали результати проведених ревізій, не все так добре у підконтрольних об’єктах з проведення поточних і капітальних ремонтів, здійснення видатків на капітальне будівництво.

Проведеними ревізіями встановлено, що харчування учнів 1-4-х класів, а також учнів 5-11 класів, які мають статус потерпілих від аварії на ЧАЕС проводиться, в основному, юридичними та фізичними особами, надавачами послуг з організації харчування.

Договори на оренду приміщень, харчоблоків та їдалень, а також  на відшкодування вартості спожитих ними комунальних послуг, всіма відділами освіти не укладались, або укладались на безоплатній основі. Таким чином, вказане призводить до недоотримання власних надходжень відділами освіти та до зайвих витрат бюджетних коштів на оплату  комунальних послуг, спожитих сторонніми юридичними особами.

Окремо хочеться зазначити про поставки вугілля у загальноосвітні школи області. Так, ревізіями проведеними протягом 2011-2012 років встановлено факти невідповідності якості поставленого вугілля із зазначеними в укладених договорах. Для проведення закупівель кам’яного вугілля відділами освіти проводиться процедура відкритих торгів, за результатами якої, укладаються договори на закупівлю кам’яного вугілля.

Згідно умов договору та специфікації до договору постачальник зобов’язується передати у встановлений строк у власність відділу освіти  вугілля  з вказанням конкретних марок та якісних характеристик. Відповідно до умов договору якість вугілля повинна відповідати затвердженим технічним умовам на даний вид товару, що підтверджується посвідченням якості виробника.

Згідно пред’явлених для ревізії видаткових накладних встановлено, що постачальником проведено реалізацію та доставку загальноосвітнім навчальним закладам вугілля, яке в точності відповідає умовам договорів. Одержання вказаного вугілля школами підтверджено підписами посадових осіб шкіл та печаткою вказаних шкіл на накладних. При цьому, встановити якої якості фактично було поставлено вугілля загальноосвітнім школам неможливо по причині відсутності якісних посвідчень на вказане вугілля, а також тим, що відділи не мають можливості провести аналіз отриманого вугілля.

Як пояснюють директори шкіл, до накладних посвідчення про якість вугілля постачальником не надавались. Хоча, умовами договору передбачено, що постачальник разом із накладною має надавати покупцю копію посвідчення якості виробника.

Також умовами договору передбачено, що при виявленні товару, який не відповідає якісному посвідченню, покупець в присутності постачальника складає акт про невідповідність якості поставленого вугілля та проводить відбір проби для повторного аналізу у лабораторіях. При цьому, жодного аналізу проведено не було і не було ініційовано це питання директорами шкіл.

При одній з ревізій за допомоги підрозділу Служби безпеки України в області для встановлення фактичної якості вугілля було проведено аналіз отриманого вугілля, який показав невідповідність заявленим характеристикам.

          Отже, постачальником проведено поставку вугілля окремим школам із завищеним вмістом зольності на сухий стан палива та вологості робочого стану проби палива. 

Напрошується однозначний висновок про незадовільний стан внутрішнього контролю зі сторони керівників установ та обласного управління освіти.

За результатами проведених ревізій до адміністративної відповідальності притягнуто 170 осіб, з ініціативи Держфінінспекції в області звільнено 4-х посадовців, правоохоронними органами порушено 9 кримінальних справ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here