Головна Новини За неналежний доступ до публічної інформації – штраф

За неналежний доступ до публічної інформації – штраф

адміністрація президента

адміністрація президентаАдміністрація Президента України звернулася до Кабінету міністрів з листом щодо прискорення імплементації та реалізації норм Закону «Про доступ до публічної інформації». У листі на адресу Уряду запропоновано посилити контроль за виконанням завдань, визначених відповідним Указом Президента України згідно із Законом «Про доступ до публічної інформації».

Увагу урядовців привернуто до питання внесення до Верховної Ради «великого пакету» законодавчих змін, які мають повністю імплементувати норми Закону «Про доступ до публічної інформації», привести у відповідність до нього профільні законодавчі та нормативно-правові акти, а також увести реальну відповідальність посадовців за порушення у сфері забезпечення доступу до інформації. Ці зміни підвищать пріоритетність доступу громадян до публічної інформації та впровадять штрафи за невиконання закону, інформує прес-служба президента України.

Згідно з прикінцевими положеннями Закону, відповідний пакет законодавчих змін уряд  мав внести до ВР ще в липні 2011 року. Зараз він перебуває на доопрацюванні та узгодженні в Кабінеті міністрів. Уряду запропоновано якнайшвидше ухвалити відповідні законопроекти і передати їх на розгляд парламенту.

У листі також наголошується на необхідності виконання норми Закону щодо створення і систематичного оновлення системи обліку публічної інформації (ст.14 закону) в Уряді та органах виконавчої влади. Відповідна система була впроваджена в АПУ в лютому 2012 року.

Кабінету міністрів України запропоновано передбачити в Типових положеннях про структуру та чисельність органів влади посади відповідальних за роботу з публічною інформацією та забезпечити належний рівень технічного оснащення підрозділів органів виконавчої влади, відповідальних за доступ до публічної інформації.

Уряд має впровадити ефективний контроль за дотриманням органами виконавчої влади положень статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» щодо обов’язкового оприлюднення всієї передбаченої Законом інформації на офіційних веб-сайтах органів влади.

Президент України розраховує, що належна реалізація норм Закону «Про доступ до публічної інформації» дасть можливість зробити роботу органів влади більш відкритою та прозорою для громадськості, що сприятиме подоланню проявів корупції.

ZAXID.NET

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here