Головна Новини За минулий рік до ЄДРДР внесено 7 тисяч злочинів вчинених на Тернопільщині

За минулий рік до ЄДРДР внесено 7 тисяч злочинів вчинених на Тернопільщині

27 січня 2016 року під головуванням прокурора області Олександра Мартинюка відбулося засіданні спільної наради керівників правоохоронних органів області з питань стану протидії злочинності, у тому числі в її організованих формах, та корупції в області.
У заході взяли участь керівники правоохоронних органів, органів влади, місцевого самоврядування, структурних підрозділів апарату прокуратури області та місцевих прокуратур.
Розпочинаючи свій виступ, прокурор області відзначив, що правоохоронні органи області як в минулому, так і в поточному році здійснювали та здійснюють свою діяльність в непростих умовах реформування всієї правоохоронної системи України.
– Успіх цієї реформи і, в кінцевому результаті, оцінка суспільством нашої з вами спільної діяльності залежить від відповідальності та прикладених зусиль кожного працівника, – наголосив Олександр Мартинюк.
Правоохоронними органами області у минулому році вжито низку заходів на виконання покладених державою завдань, щодо захисту конституційних прав і свобод громадян, економічних інтересів держави, протидії організованій злочинності, розкриття та розслідування кримінальних правопорушень, забезпечення охорони громадського порядку, покращення громадської думки населення.
Завдяки роботі правоохоронних органів рівень злочинності в області один із найнижчих у державі. В Єдиному реєстрі досудових розслідувань у 2015 році обліковано понад 7 тисяч кримінальних правопорушень.
За об’єктом посягання найбільшу питому вагу становлять злочини проти власності, проти життя та здоров’я особи, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, проти безпеки руху та експлуатації транспорту та у сфері службової діяльності.
Упродовж минулого року зменшилася кількість фактів привласнення, розтрати чужого майна, хуліганств, збуту наркотичних засобів.
Завдяки вжитим слідчим та розшуковим діям в 2015 році вдалося розкрити умисне вбивство минулих років.
Водночас, попри вжиття правоохоронними органами області певних заходів, покращення криміногенної ситуації в регіоні не досягнуто.
Також попри те, що у минулому році правоохоронним органами області вдалося знешкодити 5 організованих груп, якими вчинено понад 190 злочинів, у поточному році робота на даному напрямі потребує активізації, особливо з виявлення злочинів, вчинених в організованих формах співучасті у бюджетній, банківській системах, сфері державних закупівель, земельних відносин, приватизації. Не менш актуальним залишається викриття організованих форм співучасті, які користуються корумпованими зв’язками у правоохоронних і судових органах.
Прокурор області повідомив, що вжитими координаційними заходами активізовано протидію корупційним злочинам. Загалом, минулого року до суду скеровано 56 обвинувальних актів. Викрито 61 особу у вчиненні корупційних злочинів, з них третина – тяжкі та три – вчинені у складі організованої групи.
Факти корупції виявляються практично у всіх сферах соціального життя. Увагу правоохоронців зосереджено на викритті актуальних фактів корупції.
– Діяльність щодо протидії корупції, насамперед спецпідрозділів, повинна набути системності та враховувати не кількісні показники, а ефективність організації діяльності із виявлення і припинення корупції в усіх сферах правовідносин, – наголосив Олександр Мартинюк.– Активізація роботи щодо протидії усім видам злочинних проявів – це вимога часу. Від нашої спільної та злагодженої роботи залежатиме, чи почуватимуться громадяни в безпеці, чи будуть вони захищені від злочинних посягань.
Учасники наради визначили низку заходів, спрямованих на покращення стану протидії злочинності і корупції у області.

Прес-служба прокуратури Тернопільської області

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here