Головна Новини Замість двох спортивних шкіл – одна

Замість двох спортивних шкіл – одна

спортивна школа

спортивна школаВлада Тернополя планує з двох спортивних шкіл зробити одну. Футбольну школу, що у парку «Топільче», чиновники хочуть об’єднати з дитячо-юнацькою спортивною школою №3. Це все керівництво міста задумало робити з метою економії.

Леонід Бицюра, віце-мер з гуманітарних питань: «Юридичні особи, в статусі якій зараз працює кожна школа, будуть скасовані. Буде створена одна юридична особа, одна школа по місту, по області, яка буде мати багато відділень, напрямків. Це дозволяє однозначно зекономити на видатках, які спрямовуються на зарплату управлінському апаратові. Не буде скорочення жодної ставки тренерів, жодної секції. Без зменшення кількості дітей».

Спортивна громадськість, тренери та директори шкіл, батьки юних спортсменів обурені таким рішенням. Кажуть, що неодноразово вже подавали пропозиції щодо того, як зберегти заклади та погоджуються самі економити, на чому зможуть, аби вкластись у виділений для них бюджет. Проте їх ніхто не слухає. Влада каже, що жодних пропозицій не отримувала.

Леонід Бицюра, віце-мер з гуманітарних питань: «футбольна школа, так само як ДЮСШ №3, не профінансована стовідсотково. Вони в останні місяці цього року матимуть проблеми із зарплатами. Їм було дано доручення до кінця 2011 року розробити заходи з оптимізації до тих цифр, які ми їм довели. На жаль, цього не було зроблено».

Володимир Філіп, директор Тернопільської ДЮСШ з футболу: «Ми подавали свої пропозиції, згідно лімітної довідки, яку нам дали – для того, щоб залишити школу як структурну одиницю. Ми нічого більше не просимо, ми влаштуємося в ту суму, яка в нас є».

Ігор Похилий, заступник директора з навчально-тренерської роботи ДЮСШ №3: «Є всеукраїнські змагання, на які ми їздимо. А знаєте за чий рахунок? За рахунок батьків, спонсорів. У нас немає дуже великих витрат. Я собі думаю, що школа сьогодні перебуває на такому рівні, що їй якраз треба допомагати. Реформація, наскільки я розумію, – планують собі одне. Але знову – зміна колективу, що не дуже впливає на краще. Допоможіть нам зберегти те, що в нас є».

Представник ДЮСШ: «Ми йдемо за власний рахунок. Ми вийдемо з того бюджету, який ми маємо, але тільки залишіть нас у спокої».

Представник ДЮСШ: «Рік у рік нам ніхто не допомагав. То ми все своїми руками, кожен шматочок шукаємо. Тому що 500 дітей – це тільки те, що йде по журналу. А ще є 100 «зверху», і ми їх не виганяємо».

Проти цього проекту і деякі депутати тієї ж міської ради. Тарас Юрик обурюється самою пропозицію щодо розгляду рішення на сесії. Адже аргументи, що об’єднання шкіл дозволить зекономити в місяць трохи більше 120 тисяч гривень, абсурдні у порівнянні з деякими питаннями, що розглядатимуть депутати. Економити такі смішні суми на дітях, каже Тарас Юрик, – просто знущання.

Тарас Юрик, депутат міськради: «120 тисяч гривень економії на рік – це смішна сума. Якщо її розбити помісячно, то це в межах 10 тисяч на місяць економії. Люди, про що ми говоримо? Завтра (30 березня 2012 року. – ІНТБ) розглядається питання на сесії про придбання на міську раду друкарської машинки за 600 тисяч гривень. Це машина, потужність якої дозволяє друкувати 100 тисяч примірників формату А2 за зміну. Це ми що, поліграфічну фірму відкриваємо? Ми тут дітям не зможемо забезпечити 10 тисяч гривень на місяць? Друзі, це для мене смішно».

Профільна громадська рада прийняла рішення звернутись на сесії до депутатів з пропозицію зняти це питання з порядку денного та шукати способи вирішення питання, не ліквідовуючи жоден заклад. Проте результату наступного дня це не дало. Громадськість, активісти, спортсмени, тренери, батьки та діти вийшли під стіни міської ради, аби відстояти своє право на спортивну діяльність.

ІНТБ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here