Головна Новини Жителя Теребовлі, який поділився інтимними фото школярки, засудили до трьох років

Жителя Теребовлі, який поділився інтимними фото школярки, засудили до трьох років

Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду залишив без змін вирок Тернопільського апеляційного суду від 8 лютого 2023 року щодо Ігоря Ц.

Як встановлено Теребовлянським районним судом, майже рік – із 2020-го до 2021 року – 30-річний житель одного з сіл Теребовлянського району Ігор Ц. погрожував неповнолітній Н. розіслати односельцям її порнографічні фотографії, що зберігав у своєму мобільному телефоні. Причиною переслідування стала відмова дівчини підтримувати з ним близькі стосунки.

12 серпня 2021 року під час приватного листування зі знайомим у месенджері «Viber» Ігор Ц. відправив йому декілька зображень неповнолітньої потерпілої Н. При цьому обвинувачений усвідомлював, що чинив неправильно, оскільки в одному з повідомлень написав, що, певно, це є кримінальною справою.

Вироком Теребовлянського районного суду від 21 листопада 2022 року Ігоря Ц. було визнано винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 301-1 КК України (умисне зберігання без мети збуту чи розповсюдження дитячої порнографії) та ч. 3 ст. 301-1 КК України (розповсюдження дитячої порнографії). За сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим (ч. 1 ст. 70 КК України), йому визначено остаточне покарання – 5 років позбавлення волі з позбавленням права 3 роки займатися діяльністю, пов’язаною з навчанням, вихованням та проведенням дозвілля дітей. На підставі ст. 75 КК України обвинуваченого звільнено від відбування основного покарання з випробуванням і встановлено іспитовий строк терміном на 3 роки із покладенням обов’язків: періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, а також повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Вироком Тернопільського апеляційного суду від 8 лютого 2023 року апеляційну скаргу прокурора задоволено частково, вирок районного суду в частині призначеного покарання скасовано та остаточно призначено покарання у вигляді 3-х років позбавлення волі з позбавленням права 3 роки займатися діяльністю, пов’язаною з навчанням, вихованням та проведенням дозвілля дітей.

Не погодившись із судовим рішенням, засуджений Ігор Ц. подав касаційну скаргу, в якій просив вирок Тернопільського апеляційного суду скасувати та призначити новий розгляд справи у суді апеляційної інстанції. Вважав, що суд безпідставно не звільнив його від відбування призначеного покарання з випробуванням.

За результатом касаційного розгляду Верховний Суд вирок Тернопільського апеляційного суду залишив без змін, а касаційну скаргу засудженого Ігоря Ц. – без задоволення, повідомили у пресслужбі Тернопільського апеляційного суду.