Головна Новини Житель Тернопільщини влаштував бійку після ДТП, ще й уникнув покарання за п’яну...

Житель Тернопільщини влаштував бійку після ДТП, ще й уникнув покарання за п’яну їзду

2,7 проміле – власник автомобіля не все пам’ятає, що було того вечора, але точно знає, що за кермом був не він.

17 грудня у Тернополі на проспекті Злуки виникла бійка за участі двох водіїв. Історія з розбірками на дорозі набула значного резонансу, проте чим вона закінчиться та яке покарання отримає винуватець конфлікту – дізнаємось через два-три місяці коли буде судове рішення, Тернополіс. Хоча, може і не дізнаємось…

А наразі пропонуємо Вашій увазі фінал дещо схожої історії, яка нещодавно мала місце на Тернопільщині.

Версія поліції

16 листопада цього року у селі Іква Кременецького району трапилася дорожньо-транспортна пригода за участі двох автомобілів. На щастя, аварія незначна, обійшлося без травмованих, але не без скандалу…

Після ДТП на дорозі виник конфлікт – така собі легенька бійка. Власники автомобілів почали шарпатися між собою.

На місце події прибули патрульні поліцейські. Правоохоронці помітили, що один із учасників дорожнього інциденту перебуває у стані сильного алкогольного сп’яніння. Відправили його у районну лікарню  на експертизу і результат – 2,7 проміле, що майже у 14 разів вище допустимої норми.

У протоколі патрульної поліції вказано, що житель Кременеччини Віталій Ш.

16 листопада керував автомобілем «Фольксваген Гольф» у селі Іква у стані алкогольного сп’яніння. Огляд на стан сп’яніння проходив у Кременецькій райлікарні за допомогою технічного приладу. Результат 2,7 проміле.

Версія власника авто

Матеріали справи направили у Кременецький районний суд, а туди Віталій Ш. уже прийшов з адвокатом та двома своїми свідками – братом і товаришем.

Отож, фігурант справи у суді вини не визнав. Розповів, що пити – пив, але за кермо не сідав. Мовляв, автомобіль – його, але користується ним брат.

Віталій Ш. розповів, що того дня цілий день був на дачі, де й вживав спиртне, а ввечері за ним приїхали брат з товаришем.
За кермом був брат, товариш сидів збоку на передньому пасажирському сидінні, а Віталій Ш. – позаду водія.

Однак дорогою додому сталась ДТП з іншим авто. Відтак Віталій Ш. не втримав своїх емоцій, вийшов з салону і почав шарпатись з водієм іншого авто. Згодом на місце події прибула поліція та відвезла власника “Фольксвагена” у лікарню. Що було далі – чоловік не пам’ятає.

Адвокат підтримав позицію свого підзахисного та попросив закрити справу за відсутності складу адмінправопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП.

Мовляв, у матеріалах справи відсутні будь-які дані про те, що саме його підзахисний перебував за кермом автомобіля, оскільки працівники поліції транспортний засіб не зупиняли, факту керування транспортним засобом не встановлювали. Такої версії притримувались у суді і свідки – брат з товаришем.

Судовий результат

Суддя Кременецького районного суду Мочальська В. М., заслухавши водія і двох його товаришів, дослідивши матеріали справи, стала на сторону водія. Адже вирішила, що у матеріалах немає доказів керування автівкою саме тією особою, яку притягують до адмінвідповідальності.

Також суд сказав, що  поліція не заявила жодних свідків, які б підтвердили факт керування  автівкою Віталієм Ш. та не надала документів на підтвердження його відсторонення від керування транспортним засобом у відповідності до ст. 266 КУпАП.

Тож 3 грудня цього року Кременецький районний суд вирішив закрити провадження у справі про адміністративні правопорушення за ч.1 ст.130 КУпАП у зв`язку з відсутністю  складу адміністративного правопорушення.

Що цікаво, у вищезгаданій постанові немає будь-яких згадок про присутність патрульних на засіданні та якихось їхніх пояснень щодо того хто саме був за кермом “Фольксвагена”.

Також нема згадки і про пояснення іншого водія, з яким шарпався Віталій Ш. після ДТП.

Судовий підсумок цієї історії доволі сумний. Як воно було насправді уже навряд чи хто з’ясує. Можливо, Віталій Ш. і дійсно не винен у скоєнні правопорушення.

Однак, тут очевидна слабкість нашої правоохоронної системи.

Або патрульні поліцейські проявили свою непрофесійність і не змогли представити до суду реальні докази того, що саме цей водій перебував за кермом у стані алкогольного сп’яніння. Або ж суд проявив свою корумпованість і не захотів побачити ці докази…

Олена РОМАНЮК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here