Головна Новини Епіфаній освятив ікони, які на бронеплитах написав уродженець Тернопільщини

Епіфаній освятив ікони, які на бронеплитах написав уродженець Тернопільщини

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній освятив ікони, які на бронеплитах написав уродженець Тернопільщини Андрій Охоцький.

Чин освячення ікон митрополит Епіфаній звершив у кафедральному Свято-Михайлівському соборі в Києві, пише Суспільне.

“Після відправи Предстоятель ПЦУ подякував усім, хто докладає зусиль, аби надихати інших допомагати Україні в цей непростий час”, – повідомляють на сайті ПЦУ.

Ікони Андрія Охоцького

Ікони на бронеплитах. Фото: Православна церква України

Андрій Охоцький розповів Суспільному, що освячено 12 ікон.

“Вони об’єднані в цикл “Духовна звитяга” й створені в рамках проєкту “АртАрмор”. Ікони написані на бронеплитах від бронежилетів, які були пошкоджені на війні, але стримали кулі окупантів і зберегли життя українським захисникам”.

За словами художника, над цим циклом ікон він працював майже місяць.

“Це командна робота учасників цього проєкту. Ми разом підбирали плити, обирали зображення, робили ескізи. Зараз формується група художників, аби створити 27 іконографічних робіт з кожної області України, де зокрема будуть ікони з Києва та області, Криму та Севастополя. Плануємо відтворити найбільш шановані іконографічні образи в кожній області”.

На сайті ПЦУ повідомляють, що ікони на бронеплитах будуть презентовані представникам країн-партнерів, як подяка за допомогу Україні у протидії російській агресії.

Епіфаній освячує ікони