Головна Новини Дії Мариновського негативно впливають на репутацію тернопільського футболу

Дії Мариновського негативно впливають на репутацію тернопільського футболу

Голова Тернопільської обласної федерації футболу Володимир Мариновський не може провести провести звітно-виборну конференцію у рамках закону, повідомляє Депо Хмельницький

Спершу VIII звітно-виборна конференція Тернопільської обласної федерації футболу (ТОФФ) мала відбутися 17 січня, але захід було перенесено на кінець квітня. А все тому, що спеціально створена комісія Федерації футболу України, за результатами перевірки матеріалів підготовки до конференції, виявила кричущі факти недотримання статутних вимог. Ці порушення могли призвести до прийняття нелегітимних рішень та обрання нелегітимного голови Тернопільської федерації – близько 95% протоколів колективних членів були сфальшовані.

У ФФУ сподівалися, що, вказавши на недоліки, цього разу все буде в рамках закону і з другої спроби футбольна громадськість Тернопільщини таки отримає законно обраного голову обласної федерації футболу. Але, як виявилося, гіркий досвід попередньої спроби нічого не навчив чинного керівника організації Володимира Мариновського і його підлеглих.

За прикладами далеко ходити не доводиться. Так, згідно статуту Тернопільської районної федерації футболу (голова – С. Лісовий) єдиним органом, який вправі делегувати представників на конференцію ТОФФ, є Збори Тернопільської районної федерації футболу. Проте, як виявилося, висунення делегатів відбулося органом, який не наділений відповідними повноваженнями – виконавчим комітетом. Також порушення мали місце при проведенні Загальних зборів Збаразької районної федерації футболу (голова – Р. Адамович), які відбулися з недотриманням строків встановлених статутом районної федерації. Так, відповідно до статуту районної федерації футболу, повідомлення про скликання конференції повинно було бути надіслано його колективним членам щонайменше за 2 місяці до дати такого скликання. Але така конференція уже відбулася, незважаючи на те, що лише в січні 2017 року було прийнято рішення виконавчим комітетом про її проведення. Ще один приклад – Загальні збори Кременецької районної громадської організації “Федерація футболу” (голова – В. Карташов) були скликані рішенням Ради – виконавчого органу, строк повноважень членів якого закінчився.

Також з боку Володимира Мариновського чиниться тиск на голову Бучацької районної федерації футболу В. Пиндиківського, щоб то склав з себе повноваження і передав їх більш лояльному до нього кадру. Хоча Пиндиківський був обраний на цю посаду лише рік тому.

Зважаючи на дані факти, існують реальні загрози щодо повторного зриву звітно-виборчої конференції ТОФФ. Зокрема, у зв’язку зі значними порушеннями у процесі висунення делегатів на конференцію. Також є ризик, що рішення конференції визнають недійсними, що завдасть шкоду репутації всьому футболу Тернопільській області.

Названі вище порушення свідчать про те, що за 16 років керівництва Володимира Мариновського в обласній федерації ніхто ґрунтовно не займався організаційною основою футболу, все робилося нахрапом. Але ті часи в минулому, тепер всі рішення регіональних федерацій на контролі в ФФУ, а глобальні – перевіряються територіальними органами Мін’юсту.

Додамо, що не лише підлеглі голови ТОФФ порушують свої ж статутні вимоги. Володимир Мариновський і сам не виконує рішень Федерації футболу України, як вищестоящої організації. Він дозволив собі на офіційному сайті ТОФФ розмістити статті, які за визнанням Комітету з етики і чесної гри ФФУ, зашкоджують Федерації футболу України та загалом футболу. Даний Комітет, який свого часу, як віце-президент ФФУ очолював сам Мариновський, суворо його попередив та своїм рішенням вимагав спростувати недостовірну інформацію та повідомити про це на сайті федерації. Але той не виконав рішення Комітету з етики. Більше того, далі на офіційному інтернет-ресурсі ТОФФ продовжує публікувати сумнівні статті з анонімних джерел, які безпосередньо не стосується обласного футболу.

Крім того, у діях Мариновського та головного бухгалтера обласної федерації футболу виявлено порушення у використанні фінансової допомоги наданої ФФУ. Зокрема, одна з конференцій організації пройшла в ресторані, який належить дружині Мариновського, а оплата за щедре частування учасників заходу була проведена за рахунок грошової допомоги, яку ТОФФ отримала від ФФУ. І ці порушення можуть мати ознаки службових злочинів, за які передбачена кримінальна відповідальність.