Головна Новини Діти вчаться дистанційно не тому, що хворіють, а тому, що холодно: конфлікт...

Діти вчаться дистанційно не тому, що хворіють, а тому, що холодно: конфлікт у Зборові

У Зборові батьки учнів вимагали відновити опалення у школах. За словами члена ініціативної групи батьків Мирослава Галайка, там зібралися майже 30 людей. Як розповів керівник міського управління освіти Михайло Бігус, від сьогодні учні 22 шкіл, які є в громаді, навчаються дистанційно. Таке рішення, за його словами, прийняли вчора. Чоловік каже, це зробили, бо в навчальних закладах холодно, а відновити опалення не можуть.

У Зборові в школі навчаються понад 500 дітей. Про це розповіла вчителька початкових класів Наталія Микитів. За її словами, від сьогодні вони навчаються дистанційно. Жінка каже, що вчора в класах температура повітря не перевищувала 10 градусів:

“Коли прийшли до школи, то температура була не краща, як зараз. Зранку була нижча на 2-3 градуси. Діти не скидали верхній одяг. Було холодно”, повідомляє Суспільне

Артем Щирбань навчається у 4 класі Зборівської школи і відвідує там групу продовженого дня.

“Я не залишався на групі, бо мені було холодно, пішов додому”, – каже Щирбань.

Біля приміщення Зборівської міської ради зібралися близько 30 батьків учнів. Мирослав Галайко розповів, хочуть, щоб у школах відновили опалення:

“Батьки хочуть, щоб нормально діти навчалися в школі. Вони ж не можуть так сидіти”.

Галина Ніколишин – мама двох дітей. Жінка каже, що вони навчаються у Зборівській школі:

“В мене дитина має проблеми зі здоров’ям. Відправити її в холодну школу я не можу, бо буду сидіти вдома і лікувати. Коли я ходжу на роботу, я не можу її вдома вчити. Мені потрібна школа, яка опалюється, щоб дитина отримувала повноцінне нормальне навчання”.

Начальник управління освіти Зборівської міської ради Михайло Бігус каже, відновити опалення у школах громади не зможуть:

“Відновити повноцінно опалення в тому варіанті, як хочуть батьки, не можливо. Кочегари звільнені, а опалювальний сезон завершився. Його технологічно відновити зараз нереально. Школа буде працювати дистанційно, поки буде ще холодно і температурні умови не відповідатимуть режиму”.

Заступниця начальниці обласного управління освіти Ганна Зварич розповідає, про те, що у Зборівській громаді переходять на дистанційне навчання через низьку температуру в приміщеннях їм не повідомляли:

“Якщо холодно, то треба подумати територіальному органу самоуправління, щоб не було холодно в класах, не виключати опалення, не закінчувати опалювальний сезон, щоб навчання в школах було комфортним. Але знову ж таки ці питання обслуговування закладу освіти приймають органи місцевого самоврядування”.

На сьогодні дистанційно навчаються учні 22 шкіл області. 10 з них в Гусятинській громаді, 7 – у Козівській, 4 – у Купчинецькій та 1 у Великодедеркальській територіальній громаді. Розповіла заступниця начальниці обласного управління освіти Ганна Зварич. Рішення про це громади прийняли через ріст захворюваності на коронавірус.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here