Головна Новини Діагноз ВІЛ-позитивної поставили під час першої вагітності: непроста історія ...

Діагноз ВІЛ-позитивної поставили під час першої вагітності: непроста історія 32-річної жінки з Тернопілщини

На Тернопільщині розпочався європейський тиждень тестувань на ВІЛ. 32-річній Наталі діагноз ВІЛ-позитивної поставили під час першої вагітності. Кореспонденти Суспільного поспілкувалися з жінкою, Суспільне.

“Я стояла на обліку в Збаразькій поліклініці по вагітності, здавала аналізи, і так дізналась. Першими ознаками цього захворювання була загальна слабкість. Перша дитина не народилася, був викидень, я того не могла перенести. Відразу був шок, стрес, але підтримка чоловіка, рідних, молитва допомогли з того вийти”, – каже Наталя.

За її словами, у 2013 році вона народила сина і він поки що не знає про її діагноз:

“Це таємниця, він нічого не знає. Не знаю, чи буду я його інформувати. На останніх місяцях вагітності я приймала антиретровірусну терапію і дитина повністю здорова. Завдяки терапії жінка, яка має таку інфекцію, може народити здорову дитину. І ми є соціально безпечні для людей”."Хочеться більше розуміння від суспільства". Історія ВІЛ-інфікованої жительки ТернопільщиниСуспільне Тернопіль

“Хочеться більше розуміння від суспільства”. Історія ВІЛ-інфікованої жительки Тернопільщини

Жінка розповідає, як реагують люди, коли дізнаються про її хворобу:

“Стикалася навіть в поліклініці, в лікарні. Сказали що не будуть приймати, люди просто бояться. Ще було таке, що до дитини не так ставилися, як би хотілось, хоча дитина здорова. Хочеться більше розуміння у суспільстві”.

Щомісяця Наталя приїжджає до Тернополя, щоб відвідати благодійну організацію “100% життя”. Ця організація опікується 172 жителями області з ВІЛ-статусом, каже координаторка проєктів Мар’яна Радчук. За її словами, тут можна зробити безкоштовне тестування на ВІЛ та отримати інформаційну, психологічну та юридичну консультацію.

“Інформаційна підримка, мотивація до прийняття терапії, мотивування до відкриття свого статусу близьким і рідним. Ми маємо можливість надавати матеріальну допомогу у вигляді продуктових наборів”, – каже Радчук."Хочеться більше розуміння від суспільства". Історія ВІЛ-інфікованої жительки ТернопільщиниСуспільне Тернопіль

Мар’яна Радчук

Соціальний працівник організації “100% життя” Михайло Колосівський обслуговує 19 осіб із ВІЛ.

“Надаю їм підтримку в лікуванні, спілкуванні, а також у заохоченні в терапії, щоб вони не закидали цю потребу, бо це їхнє життя та інтерес у майбутньому”, – розповів Колосівський."Хочеться більше розуміння від суспільства". Історія ВІЛ-інфікованої жительки ТернопільщиниСуспільне Тернопіль

Михайло Колосівський

ВІЛ-інфекція передається при контакті з кров’ю, через статеві стосунки та від матері до дитини, розповідає лікарка обласного Центру громадського здоров’я Галина Зот. За її словами, з інфікованими людьми можна вітатися за руку, жити та користуватися одним посудом:

“Якщо людина отримує антиретровірусну терапію – це є можливість прожити довге і щасливе життя і навіть бути безпечним для оточуючих, для своєї сім’ї чи для інших. Якщо буде контакт із кров’ю, то лікування проходить відповідно до протоколів медичних. Антиретровірусна терапія пригнічує вірус імунодефіциту, він не розвивається, і людина практично є здоровою”.

На сьогодні на обліку в лікарнях області перебуває 800 осіб із ВІЛ-інфекцією, – розповіла епідеміологиня Тамара Буртняк.

Європейський тиждень тестувань на ВІЛ в області триватиме до 30 листопада. Завтра в Тернополі на вірус імунодефіциту людини тестуватимуть усіх охочих. Такий тиждень тестувань проводять щороку з 2013-го, з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який відзначають 1 грудня.