Головна Новини До 100 років не дожив 4 місяці: помер учасник ОУН, політв’язень Микола...

До 100 років не дожив 4 місяці: помер учасник ОУН, політв’язень Микола Самиців

На Тернопільщині помер учасник збройної боротьби ОУН та політв’язень Микола Васильович Самиців. Серце повстанця зупинилося 20 січня.

“Зі смутком сповіщаємо, що 20 січня 2022 року відійшов у вічність зборівчанин Самиців Микола Васильович (07.05.1922 – 20.01.2022). Це була людина – епоха. Життєвий шлях тернистим виміром проліг майже у 100 літ”, – йдеться у публікації.

Похорон відбудеться сьогодні, 21 січня, на міському цвинтарі Зборова.

Довідка

Микола Самиців народився 7 травня 1922 року у селі Денисів, тоді ще Бережанського повіту.У 18 років він вступив до лав Організації Українських Націоналістів. У 1940-41 роках отримав вишкіл підстаршинської школи у місті Поморяни.

За наказом головного командира Романа Шухевича вступив до дивізії “Галичина”, де здобув офіцерське звання.

У 1944 році був учасником боїв під Бродами. Уникнувши полону, приєднується до лав Української Повстанської Армії, де продовжив боротьбу з більшовицькими бандами до поранення у 1946 році. А далі – вороже переслідування з довгими роками ув’язнення у сталінських і сибірських таборах із забороною повернення додому.

Наприкінці п’ятдесятих йому дозволили проживати у Стрию тоді Дрогобицької області. Там доля звела чоловіка із землячкою із міста Зборова Башуцькою Софією Степанівною.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here