Головна Новини До тернополян прийдуть “листи щастя” від ДФС

До тернополян прийдуть “листи щастя” від ДФС

орендаНа Тернопільщині налічується 36,9 тисяч платників податків на нерухоме майно, сформовано 44,9 тис. повідомлень-рішень, тобто одному громадянину подекуди вручено не одне, а кілька податкових повідомлень-рішень.
«Для жителів міста Тернополя ставка податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, не змінилася і складає один відсоток від мінімальної заробітної плати.  Однак з 1 січня 2016 року зросла мінімальна заробітна плата, відповідно до цього змінилась й сума податку за один квадратний метр – 13,78 грн, – каже заступник начальника фіскального відомства. – В інших населених пунктах області застосовуються ставки, прийняті відповідними радами для своїх територій. Ставки розміщені на субсайті ГУ ДФС у Тернопільській області. Крім того, відповідні рішення можна знайти на сайтах місцевих рад» – розповів заступник начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Петро Якимчук.
Загалом по області обліковано 99 тисяч фізичних осіб, які є власниками нерухомого майна. Додаткові нарахування здійснено для 12,5 тисяч громадян, площа квартир яких становить від 60 до 70 квадратних метрів (в зв’язку із зміною пільгової площі з 2016 року).
Нарахована сума податкових зобов’язань становить 24,7 млн грн, у 2016 році – 10,0 млн грн, приріст нарахувань становить +14,7 млн грн або в 2,5 рази.
Якщо у платника виникла ситуація, коли у податковому повідомленні-рішенні вказано некоректні дані, наприклад щодо квадратури, наданої пільги, отже, й суми податку, то він, за словами Петра Якимчука, зможе піти у фіскальну службу за місцем реєстрації, навіть якщо сама нерухомість зареєстрована в іншому регіоні, й врегулювати це питання. Водночас можна звірити дані до отримання платіжок, якщо платник розуміє, що податок не омине, щоб не довелося писати скаргу щодо неправильності розрахунків, так звану адміністративну апеляцію.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here