Головна Новини Добровольці батальйону «Тайфун» завітали в обласний центр реабілітації та розвитку дитини

Добровольці батальйону «Тайфун» завітали в обласний центр реабілітації та розвитку дитини

Тимчасовий, але дуже затишний, дім – саме так називають заклад, в якому працюють, співробітники обласного центру реабілітації та розвитку дитини. Зараз там постійно проживають майже 80 діток. До слова, не лише з Тернопільщини. Днями в гості до дошкільнят прийшли добровольці тернопільського батальйону «Тайфун».

Іграшки, конструктори, пазли, розмальовки та дошки для малювання, рюкзачки, настільні ігри, солодощі та інше – це те, з чим завітали до малюків бійці.

«Зараз маємо дуже важку ситуацію в країні загалом. Кожен намагається помагати там, де може, і де в цьому є потреба. От ми і вирішили виділити час, приділити увагу та привезти трохи подарунків діткам, які не мають власних сімей. Зараз українці акумулювалися довкола потреб ВПО та військових. І це добре та правильно. Але не маємо права забувати про ті категорії населення, які потребують нашої підтримки не лише у воєнний час», – переконаний командир тернопільського добровольчого батальйону «Тайфун» Богдан Юлик.

Інга Кубей – генеральний директор (головний лікар) КНП «Тернопільський обласний центр реабілітації та розвитку дитини» ТОР каже, що зараз підтримка благодійників справді актуальна:

«Від початку повномасштабного вторгнення нам дуже допомагають небайдужі люди. Спочатку це були виключно місцеві мешканці, адже в перші дні війни нам треба було додатково та дуже швидко організувати ще кілька десятків місць для діток – в наш заклад привезли вихованців одного з будинків дитини з іншої області. Згодом ми почали отримувати і підтримку з-за кордону – дитяче харчування, підгузки та інші засоби гігієни для діток».

Тобто, критичної потреби в чомусь заклад наразі не має. Але іграшки, канцелярське приладдя чи розвиваючі застосунки – завжди актуальні, адже діти – це діти, і їм хочеться змінювати свої забавки та приладдя для навчання.

«Дуже багато іграшок ми використовуємо, власне, в процесі реабілітації. Вони є дуже потрібні. Вони є досить дороговартісними, тому ми завжди радіємо, якщо хтось з благодійників допомагає нам такими речами. Окрім того, діти завжди радіють, якщо до них приходять гості. Їм цікаво поспілкуватися, вони тішаться увазі», – розповідає Інга Кубей.

Командири відділень «Торнадо» та «Дев’ятка», добробату «Тайфун» Юрій Літовчук та Сергій Забродський зауважили, що діти дуже комунікабельні та щирі.

«Знаєте, часто в подібних закладах малеча трохи боязко може реагувати на незнайомих людей. Навіть, з подарунками. Тут же діти дуже активні, легко йдуть на контакт, помітно, що вони ростуть та розвиваються в настільки сприятливих умовах, на скільки це можливо.», – зазначив Юрій Літовчук.

«Справді, малеча і нас зарядила позитивом. Зараз головне завдання дорослих – дбати про безпеку дітей. В час війни важливо створити їм максимально комфортні та позитивні умови. Дитячі емоції мають бути виключно хорошими. Ми раді, що нам вдалося своїм візитом трохи їх підтримати», – додає Сергій Забродський.

Директорка закладу підтверджує – їхні вихованці ростуть відкритими до оточення. За останніх кілька років тут дещо змінили підхід до роботи з дітками. Великий та досвідчений колектив люблячих працівників створює сприятливу атмосферу для малечі, яка жваво та активно розвивається.

«Знаєте, саме фізичне здоров’я, психоемоційний розвиток та розкриття дитячих здібностей є для нас найбільшим стимулом у роботі. Ми бачимо, що всі наші щоденні старання приносять результат – дітки відкриваються, вони вчаться проявляти свої емоції без страху. Адже до нас малеча потрапляє з далеко не сприятливих сімей – це або родини, де батьків позбавили батьківських прав або діти залишись сиротами. В нас є дітки і з аутизмом, ДЦП чи іншими захворюваннями – дуже важливо працювати з такими дітьми якісно, щоб мати справді хороший результат. Ми дуже раді, що нам це насправді вдається», – ділиться досвідом та спостереженнями Інга Кубей.

Додамо, в закладі виховуються дітки до 7-ми років.