Головна Новини Для майбутніх пенсіонерів: навіть не виходячи із дому, можна подати усі документи...

Для майбутніх пенсіонерів: навіть не виходячи із дому, можна подати усі документи та довідатися розмір пенсії

Для цього Пенсійний фонд України розробив і запровадив нові електронні послуги: пенсійний калькулятор та електронна трудова. Ці електронні послуги уже працюють, і з кожним днем усе більше людей ними користуються. Про це розповіли під час зустрічі із регіональними журналістами у Вінниці заступниця голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко  та керівниця головного управління Пенсійного фонду України у Вінницької області  Олена Корчака. На зв’язку були і керівники головних управлінь Пенсійного фонду в Житомирській, Одеській, Тернопільській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.

“Пенсійний калькулятор” – електронний сервіс від Пенсійного фонду України, який дозволяє прорахувати розмір майбутньої пенсії. Має зручну екранну форму для роботи з інформацією та зрозумілий у використанні функціонал.

Доступ до вказаного сервісу в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Сервіс “Пенсійний калькулятор” дає змогу розрахувати пенсію за віком згідно із статтями 26, 27, 28, 29 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. При обчисленні страхового стажу та заробітної плати використовуються дані, що містяться в електронних реєстрах Пенсійного фонду України.

Для врахування періодів трудової діяльності та інших періодів, що враховуються до стажу роботи для призначення пенсії, користувачам додатково надана можливість їх ручного введення.

За результатами розрахунку на перегляд користувачу надається сума розрахованої пенсії та формується протокол, який містить інформацію про складові такого розрахунку (помісячний розрахунок коефіцієнтів заробітної плати, страховий стаж, розмір пенсії за формулою, доплата за понаднормовий стаж тощо).

Сервіс не здійснює припущень щодо рівнів зростання середньої заробітної плати в Україні у наступні роки або рівня інфляції і дозволяє оцінити прогнозний розмір пенсії в умовах і цінах на момент проведення розрахунку.

Результати попереднього розрахунку розміру пенсії зберігаються в особистому кабінеті користувача на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України та доступні для перегляду в будь-який час.

З часу впровадження сервісом “Пенсійний калькулятор” скористалось 291,3 тисячі осіб. Проведено 142,4 тисячі розрахунків.

Також Пенсійний фонд України розпочав роботу щодо запровадження електронної трудової книжки та переведення паперових трудових книжок в електронну форму. Сьогодні на порталі електронних послуг зареєстровано понад 91,5 тисяч звернень щодо подання сканованих паперових трудових книжок для проведення оцифрування та переведення їх в електронний формат.

“Електронна трудова” – зручний та доступний сервіс для кожної застрахованої особи, який дозволяє громадянам переглядати відомості про трудову діяльність.

Сервіс створено Фондом на виконання Указу Президента України №837/2019 “Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави”.

У електронній трудовій міститься інформація про всі трудові відносини працівника за даними звітних відомостей роботодавця та про сплачені страхові внески з 1998 року. Усі дані до цього часу користувачі мають можливість подати через вебпортал скановані копії паперових трудових книжок або інших документів, які згідно із законодавством підтверджують трудову діяльність працівника, засвідчені кваліфікованим електронним підписом. Така можливість надана відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2019 року № 1084 “Про запровадження обліку трудової діяльності працівника, фізичної особи-підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі”.

Сервіс дозволяє зберегти інформацію про трудову діяльність, а також про сплачені страхові внески. У разі втрати паперової трудової книжки не потрібно витрачати час на відновлення даних, адже вони будуть збережені в електронному форматі.

Застраховані особи, які надають перевагу паперовим трудовим книжкам, мають право продовжити ними користуватись. Законодавчих обмежень щодо цього питання наразі немає.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here