Головна Новини Депутатська робота: більше години депутати облради не могли визначитись за яке звернення...

Депутатська робота: більше години депутати облради не могли визначитись за яке звернення голосувати

П’яте пленарне засідання п’ятої сесії обласної ради пройшло 5 липня. Скликали його позачергово за ініціативою третини депутатів ради. До розгляду запропонували понад 40 проектів рішень, які залишились нерозглянутими з попереднього засідання, і ще майже 40 невідкладних питань, якими доповнили порядок денний за ініціативи депутатів. Крім того, близько двох десятків питань було внесено до порядку денного з початком роботи сесії з голосу.

Попри те, що порядок денний затвердили досить оперативно, перше ж питання затягнуло роботу депутатів більше ніж на годину. Йдеться про проект рішення «Про звернення до жителів Тернопільської області щодо недопущення впровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення». Сформулювали його представники чотирьох фракцій: «Батьківщини», «Народного контролю», «Свободи» та «Громадянської позиції». У тексті звернення, серед іншого, зазначене наступне: «Так званий ринок землі, пропонований Президентом і Прем’єром, призведе до остаточного знищення малих сільськогосподарських  підприємств і сімейних ферм, які в усіх цивілізованих державах світу є основою аграрної галузі економіки, до масового безробіття та еміграції, а також до вимирання сіл і селищ, які завжди були опорою української культури та духовності. Шановні краяни! Ми, депутати Тернопільської обласної ради, звертаємось до Вас – не піддаватися на провокаційну та фальшиву агітацію режиму Порошенка про рай, який наступить після настання продажу землі. Цей рай буде, але для купки олігархів, які хочуть скупити Вашу землю, а для Вас цей «рай» буде гіршим від пекла, адже немає нічого гіршого, як бути кріпаком на рідній землі».

Депутатам від фракції БПП таке формулювання здалося занадто гострим. І перед початком сесії зранку 5 липня з’явилося ще одне звернення, яке на розгляд депутатів подав голова обласної ради Віктор Овчарук. Суть його така ж сама – не допустити продажу сільськогосподарських земель, але викладене воно у м’якшій формі, без згадування Порошенка і Прем’єра. І більше години депутати не могли визначитися, за яке ж звернення голосувати. Спочатку пропонували внести правки до першого звернення, поданого першим заступником голови обласної ради Василем Деревляним, потім казали, що треба об’єднати два звернення в одне, звучало декілька пропозицій зняти це питання з порядку денного. Представники фракції «Самопоміч» зазначили, що вони виступають за ринок землі, який має формуватися поетапно і поступово і однозначно, що земля повинна залишатися за українцями. Тому вони жодне із звернень не будуть підтримувати. Та Василь Деревляний наполягав на своєму: голосувати за його проект звернення. Якщо ж він не пройде, то голосувати за варіант Віктора Овчарука. Якщо теж не пройде, то зібрати комісію і викласти звернення у новій редакції. І так – годину часу.

«Шановні депутати, мені вже який раз соромно за те, як ви поводитесь у присутності журналістів, запрошених, громадськості, – зазначив Любомир Крупа, заступник голови облради. – Яка сьогодні наша ефективність? Ми зініціювали сесію, це, якщо не помиляюсь, вже четверта позачергова сесія, і ми займаємось тільки політикою. Ми не говоримо про перспективи економічного розвитку, а застрягаємо на тих питаннях, які можна було обговорити в кабінетах, знайти порозуміння і за 5 хвилин проголосувати. Товариство, ми самі себе дискредитуємо.».

Зрештою, Віктор Овчарук поставив на голосування проект звернення поданого Василем Деревляним. За нього проголосувало 33 із 56 присутніх депутатів в сесійній залі. Також депутати домовились під час перерви доопрацювати звернення за участю представників усіх депутатських фракцій та після обіду прийняти відкоригований та узгоджений варіант.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here