Головна Новини День Незалежності – свято ветеранів ОУН-УПА

День Незалежності – свято ветеранів ОУН-УПА

IMG_5322Серед важливих заходів, що ними було відзначено у Тернополі День Незалежності, були не лише гучні і масові. Приміром, активісти громадської організації «Тернопіль Європейський» вирішили особисто привітати зі святом ветеранів тернопільської організації Всеукраїнського Братства ОУН-УПА імені генерала Романа Шухевича – Тараса Чупринки «Лисоня» – людей, які закладали основи української Незалежності.
Тепла душевна зустріч відбулася в приміщенні Управи Братства на вулиці Острозького, куди активісти завітали із величезним блакитно-жовтим тортом. І під час гостювання, звичайно ж, було багато спогадів та розмов як про історію нашої держави, так і про її непросте сьогодення.
– Кажуть, що у 1991-му, коли розпався Союз, ми здобули нашу незалежність безкровно, – ділився своїми думками очільник Братства Роман Ванчура, – але ж це не так! Крові насправді було пролито море, бо за вільну Україну її народ боровся багато років. Згадаймо Українську Народну Республіку, згадаймо січових стрільців, повстанську армію, всіх учасників національно-визвольної боротьби, які були закатовані і вбиті енкаведистами. І ось сьогодні українські патріоти знову гинуть, бо Росія посягнула на нашу державність. Так, ми сподіваємось на підтримку Європи і світу, але найперше треба самим брати зброю в руки і бити всю цю нечисть, яка лізе в Україну. Так робили наші попередники, повстанці, і так має робити нинішнє покоління свідомих українців. А не чекати, що нахабний і жорстокий нападник буде дотримуватися якихось мирних угод. Так, нині маємо велике свято. Але остаточної незалежності ми ще не маємо, поки не перемогли російських агресорів, що виступили проти всього світу і хочуть знищити український народ, як колись голодомором і репресіями його нищив Сталін.
Голова ГО «Тернопіль Європейський» Віталій Цимбалюк, вітаючи ветеранів, насамперед подякував їм за неоціненний вклад у побудову незалежної української держави, за те, що вони залишаються прикладом істинного патріотизму для наступних поколінь і передають молоді духовні скарби нації. «Сьогодні, в день найбільшого для всіх українських патріотів свята, ми відчули потребу прийти з пошануванням саме до вас – людей, завдяки яким Україна піднялася з колін і пройшла всі випробування на шляху до незалежності, – сказав Віталій Цимбалюк. – Щиро раді особистому знайомству і вдячні Богу, що дав можливість вам допомогти».
Нагадаємо читачам, що громадська організація «Тернопіль Європейський» взяла Братство ОУН-УПА «Лисоня» під свою опіку після того, як ветеранське об’єднання під загрозою виселення за непосильні комунальні борги звернулося за захистом до Віталія Цимбалюка – депутата міської ради, на чиєму окрузі знаходиться їхня Управа. Тепер він робить все можливе, щоб відстояти інтереси стареньких людей перед міською владою. Добивається, щоби борг ветеранів був перекритий, щоб вони одержали 100-відсоткові пільги при оплаті комунальних послуг, щоб з них перестали безпідставно вимагати орендну плату і цинічно виживати з кількох невеликих кімнат. Зараз активісти «Тернополя Європейського» своїми силами проводять капітальний ремонт у приміщенні Братства, яке застали у жахливому стані. До Дня незалежності більше половини всіх необхідних робіт вже зроблено. Коли ж їх буде завершено повністю, Віталій Цимбалюк планує допомогти ще й в облаштуванні музею та бібліотеки, які є для ветеранів найбільшою цінністю, але досі функціонували в неприйнятних умовах. І як скромний подарунок до Дня Незалежності, на рахунок «Лисоні» активістами «Тернополя Європейського» було перераховано кілька тисяч гривень, які ветерани зможуть на власний розсуд використати для потреб своєї організації.
Андрій Іванюк

3 КОМЕНТАРІ

  1. Борці за незалежність мають право на існування і ніякий Надал зі своїми комерційними проектами їм не перепона щоб відбирати їх приміщення! Чомусь один Цимбалюк став на їх захист та зробив такий подарунок до Дня Незалежності України.

  2. Реальні дії Цимбалюка. Без популізма і піара. Гидко, що міська рада зовсім ніяк не прорегуала на проблеми “Лисоні”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here