Головна Новини Двоє тернопільчан у Топ-20 найбагатших людей України

Двоє тернопільчан у Топ-20 найбагатших людей України

Фірташ

ФірташУ рейтингу найбагатших людей України, за версією журналу «Forbes», вихідці з Тернопільщини Дмитро Фірташ та Іван Гута посіли 13 та 15 місця. Втім 2012 рік для обох олігархів став збитковим. Так, статки Дмитра Фірташа (родом з Заліщицького району) від основного роду діяльності (хімічна промисловість) становлять 647 млн.$., що на 2 млн. грн. менше, ніж торік. А ось латифундист та власник агрохолдингу «Мрія» Іван Гута (Гусятинський район) втратив цього року аж 7 млн.$. І тепер розмір його статків від аграрного бізнесу становить 544 млн – пише Номер один 

При розрахунку статків враховуються всі активи (підприємства, нерухомість, земельні ділянки, пакети акцій, предмети розкоші), а також M&A угоди учасників списку. Вартість публічних компаній розраховується по капіталізації з урахуванням обмінного курсу. При розрахунку вартості непублічних компаній використовується інформація про їх виручку, виробництво, прибуток, борги. Нерухомість і земельні ділянки оцінюються на підставі інформації про площі, орендних ставках, ставках капіталізації і цінах операцій. До списку входять тільки громадяни України. Дані у рейтингу оновлюються щоденно. Варто відзначити, що розмір статків олігархів, за версією «Forbes», є значно меншим, ніж оприлюднюють інші видання.

Так, наприклад, авторитетний журнал «Кореспондент» станом на 29.11.2012 року нарахував у пана Фірташа аж 3,2 млд.$. При цьому, за даними журналу, «хімічний» магнат збільшив свої статки протягом року рівно на один мільярд американської валюти, коли його основні конкуренти Ринат Ахметов та Ігор Коломойський значно збідніли. У рейтингу, оприлюдненому «Кореспондентом», Дмитро Фірташ посідає 5 місце у рейтингу мільярдерів.

У першій десятці рейтингу «Кореспондента» – сім сталеварів, два аграрії і лише один представник хімпрому. Видання відзначає, що практично кожна четверта людина в Золотій сотні родом із Донецька й області. Регіон дає країні 25% багатих людей, у той час як в області живуть менше 10% населення країни.

– У якомусь сенсі найзаможніші українці стали жертвами політико-економічної ситуації в країні, яку самі створили. Активи їх більше не можна, як раніше, обчислювати виходячи з котирувань на фондовому ринку України, оскільки цей ринок практично помер. І тепер компанії їх оцінюються за допомогою порівняння з подібними активами в інших країнах, мінус знижка, пропорційна суверенним рейтингом країни. А ця знижка, як ви розумієте, вельми значна. Простими словами, одна й та ж компанія в Чехії й Узбекистані варта різних грошей, – заявив головний редактор журналу “Кореспондент” Віталій Сич.

Зазначимо, що оцінка активів найбагатших людей України журналом «Кореспондент» проводилась спільно з інвестиційною компанією «Dragon Capital».

Щодо Івана Гути, то у серпні 2012 року він потрапив у трійку найуспішніших аграріїв України. Рейтинг бізнесменів у сфері АПК оприлюднило видання «Фокус». Випередити його вдалося лише «Укрлендфармінгу» Олега Бахматюка та агрокомпанії «Стіомі-Холдинг» «регіонала» Михайла Стадніка.

– Цього року холдинг, 80% якого належить родині Гути, зробив ставку на розвиток наявних потужностей: підприємство інвестувало в модернізацію технопарку і збільшило посівні площі на 3% – до 248 тис. га. Фінансові результати підтверджують: справи в Івана Гути йдуть непогано. Минулого року виручка компанії виросла на 66,1% – до $268,3 млн. У травні “Мрія Агрохолдинг” опублікував перші фінансові показники за цей рік. З січня по травень компанія отримала $9,7 млн. чистого прибутку, що в шість разів перевищує показники за аналогічний період минулого року, – пише журнал «Фокус».

У журналі зазначають, що список був складений на підставі відкритої інформації про землі сільськогосподарського призначення, орендовані приватними аграрними компаніями, думок й оцінок профільних експертів і консалтингових компаній. Також до уваги бралися дані самих компаній, інформація з відкритих фінансових звітів підприємств.

Юлія Міщук

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here