Головна Новини Гуртожитки ТНЕУ: «війна» триває!

Гуртожитки ТНЕУ: «війна» триває!

10325608_788410844516398_1524278540482164460_nМешканці гуртожитку №2 Тернопільского національного економічного університету, де дехто з них прожив понад 20 років, побоюються, що якогось дня можуть залишитися просто неба. Три роки тому, ще за каденції ректора Сергія Юрія, ця проблема стояла дуже гостро. Про численні випадки наруги над декотрими мешканцями гуртожитку неодноразово писали.  Потім були суди, у результаті яких, здавалося б, люди можуть нарешті спокійно жити, однак, як виявилося, це було лише затишшям перед бурею, пише Оксана СМІЛЬСЬКА в Новій Тернопільскій газеті  .

– Нещодавно мені зателефонував депутат міської ради Сергій Приходько й запитав, чи я знаю, що адміністрація ТНЕУ хоче надати другому гуртожитку статус студентського, – розповідає колишня викладач англійської мови Марія Артюніна. – Отже, понад 100 сімей, які у ньому мешкають, не будуть мати юридичного права на житлоплощу, навіть якщо у паспортах постійна реєстрація. Обурило й те, що ані керівництво ТНЕУ, ані дирекція студмістечка не оприлюднили своїх намірів, а вирішили діяти тихцем, за нашими спинами, а потім вже, так би мовити, поставити нас перед фактом. Напевно, більшості з них байдуже, що людям, які тут туляться стільки років і сплачують по 825 гривень у місяць за дві кімнати житловою площею 27 кв. м, просто нема де подітися… Я вже мовчу про те, що платити за житло ми повинні зовсім по-іншому: за площу, яку займаємо, і за комунальні послуги за загальноприйнятими тарифами, встановленими у місті, а не як у студентів – за ліжко-місце. Виходить, нас фактично зробили «вічними студентами» із правом на тимчасове проживання, хоча й з постійною реєстрацією. Ось такий парадокс! Однак це дуже вигідно університету, тому що плата студента за ліжко-місце не обкладається податком. Всі гроші, що надходять як плата за гуртожиток, належать до власних надходжень навчального закладу.
У зв’язку з такою ситуацією мешканці зібрали збори на чолі із депутатом Тернопільської міської ради Сергієм Приходьком, який є мажоритарником по даному округу.
– Думаю, що тепер мешканці будуть звертатися до виконкому міської ради, щоб він не приймав такого рішення, – каже пан Сергій, – бо статус студентського гуртожитку позбавляє людей гарантії на невиселення.
Альона Люб, одна із старожилів гуртожитку, тут вона поселилася 26 років тому.
– Я виховувалася в Бориславському інтернаті, що на Львівщині, до Тернополя приїхала після заміжжя, – розповідає жінка. – Ми з чоловіком поселилися у цьому гуртожитку. Спочатку я працювала у ТНЕУ комендантом спорткомплексу, згодом – прибиральницею і пішла вчитися на курси перукарів. Особисте життя не склалося, я залишилася сама з сином, треба було якось виживати. Коли ректором був Устенко, я мала пільги на плату за гуртожиток і навіть спеціальну допомогу, однак після його каденції мене позбавили пільг і я була змушена платити, як усі. Придбати власне житло за всі ці роки я так і не змогла. З 2003-го перебуваю на квартирній черзі в міськраді. Цікаво, що коли нас спробували виселити три роки тому, то в документах від адміністрації ТНЕУ було зазначено, що я фактично прийшла нізвідки і ніколи не працювала в університеті, хоча запис у трудовій книжці свідчить, що я пропрацювала тут 18 років. Власне, саме це й врятувало мене від виселення. Що тепер буде? – просто не уявляю…
Людмила Монастирська народилася і виросла в гуртожитку №2 ТНЕУ. Нині вона з мамою, братом і 4-річною донечкою тулиться на 27 «квадратах». Купити власне житло для двох соціально незахищених жінок – справжня фантастика, а щоб найняти квартиру, у них просто немає грошей. І таких мешканців тут значна більшість…

«НОВА…» звернулася до адміністрації ТНЕУ з проханням роз’яснити ситуацію, що склалася, і ось яку ми отримали відповідь від першого проректора ТНЕУ М.І. Шинкарика (цитуємо):
«Зміна статусу гуртожитку №2 Тернопільського національного економічного університету обумовлена:
1. Зверненням студентського сенату до вченої ради університету щодо надання гуртожитку № 2 ТНЕУ статусу студентського з метою реалізації права студентів на поселення у вказаний гуртожиток.
Право на вирішення такого питання передбачене статтею 38, п.3 Закону України «Про вищу освіту».
2. Листом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 15.11.2012 року №124-22/3351 «Щодо закріплення статусу студентських за гуртожитками».
Звернення вченої ради ТНЕУ про скасування рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 11.07.1995 року №642 не спрямоване на виселення мешканців із гуртожитку №2 університету.
Першочергове право на поселення у гуртожиток №2 матимуть студенти ТНЕУ за умови звільнення житлової площі мешканцями гуртожитку №2».
Як кажуть, наша пісня – стара нова, починаєм її знову…

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here