Головна Новини Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний – лауреат Всеукраїнської премії ім. Братів Лепких

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний – лауреат Всеукраїнської премії ім. Братів Лепких

4 листопада у редакції газети «Свобода» відбулося засідання Громадської ради з присвоєння Всеукраїнської премії ім. Братів Богдана і Левка Лепких. Під час засідання присутні згадали життєвий та творчий шлях нашого земляка, поета, прозаїка, літературознавця, мистецтвознавця Богдана Лепкого, наголосили на його вагомій ролі в українській літературі та культурі.

Про розгляд подань на здобуття премії поінформував голова Громадської ради Віктор Уніят.  Члени Громадської ради  Ігор Дуда, Богдан Мельничук, Михайло Андрейчин, Богдан Андрушків, Михайло Тимошик, Михайло Ониськів, Надія Волинець, Богдан Ткачик, Богдан Ничик, Степан Костюк та ін. обговорили творчі здобутки претендентів на здобуття Всеукраїнської премії ім. Братів Богдана та Левка Лепких.

До речі, цьогоріч, окрім літераторів і митців, Громадська рада, враховуючи, щоЛевко Лепкий був одним із перших організаторів українського війська – Легіону Українських Січових, його добровольцем, командиром сотні кінноти Української Галицької армії, запровадила ще одну номінацію для військовиків, військових медиків, капеланів – усіх, хто боронив і продовжує

захищати Україну від московських окупантів, бо не було б нині українського війська, то не стало би й української літератури і мистецтва.

Тож члени Громадської ради вирішили присвоїти Всеукраїнську премію ім. Братів Богдана та Левка Лепких за 2022 рік Головнокомандувачу Збройних сил України, генералу Валерію Залужному – за створення боєздатної армії й ефективну оборону та звільнення окупованих територій України від московських загарбників.

Загалом в результаті обговорення до другого туру, який відбудеться у другій половині грудня цього року і на якому визначатимуть цьогорічних лауреатів премії (за їхні праці останніх років, у яких вони популяризують українську культуру, літературу та мистецтво), допустили: поета, члена НСПУ Романа Вархола (м. Львів); художницю Олесю Гудиму (м. Тернопіль Реджо-нель-Емілія, Італія); громадського діяча, активного учасника Революції Гідності (автор цього терміна), публіциста, добровольця добровольчої чоти «Карпатська січ» (2014–2015), бійця 5-го окремого штурмового полку ЗСУ Юрія Сиротюка (м. Київ); поета, члена НСПУ Володимира Кравчука (м. Збараж); редактора, публіциста, члена НСПУ Петра Федоришина (м. Тернопіль); поетесу, редактора, літературознавця, члена НСПУ Мар’яну Савку (м. Львів).

До речі, минулого року виповнилося 30 років від дня заснування Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. Богдана та Левка Лепких. Від того часу лауреатами стали 143 осіб і творчих колективів, серед них – поети, письменники, художники, літературознавці, краєзнавці, мистецтвознавці, відомі громадсько-культурні діячі, публіцисти.

Цього року, як і минулого, матеріальну складову премії формує патріотична благодійна організація «Фонд Михайла і Мар’яни Головко».

Контактний телефон:  0673968299.

Громадська рада з присвоєння Всеукраїнської премії ім. Братів Лепких

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here