Головна Новини Головко вивів селян під ОДА протестувати проти робочих місць

Головко вивів селян під ОДА протестувати проти робочих місць

Головко

ГоловкоЖителі Кременецького району Тернопільської області протестують проти будівництва заводу з виробництва субстрату для вирощування печериць, оскільки вважають таке виробництво небезпечним для навколишнього середовища.

Понад 200 місцевих жителі 2 квітня пікетували будівлю адміністрації та ради одного з найбільших районів Тернопільської області – Кременецького. Люди протестували проти будівництва заводу з виробництва субстрату для вирощування печериць, оскільки вважають таке виробництво небезпечним для навколишнього середовища.

«Ні! Шкідливому виробництву в нашому селі »,« Ні! Геноциду наших сіл »,« Хочемо дихати чистим повітрям, пити чисту воду »- з такими гаслами люди пікетували адміністративні будівлі. Акцію підтримали районні організації ВО «Свобода», а також «Батьківщини» і «Фронту змін».

В Кременецькому районі поблизу села Дунаїв п’ять земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 10 гектарів у минулому році було виділено переважно немісцевим жителям. Тому вони були переоформлені на київську пенсіонерку Жанну Вишневську. А 20 січня цього року голова Кременецької райдержадміністрації Ігор Міхайльчук своїм розпорядженням дозволив змінити цільове призначення цих земель – для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Літня жінка виявилася підставною особою – адже на цьому масиві місцева компанія «Мир соломи» планує побудувати завод з виробництва субстрату для вирощування печериць.

А на кілька днів раніше переважна більшість жителів сіл Дунаєв і Руда на громадських обговореннях висловилися категорично проти такого будівництва. Їх не задовольнили аргументи інвестора – директора ТОВ «Світ соломи» Андрія Биндас: «Тут немає іонізуючого випромінювання, так званого другого Чорнобиля, чого бояться люди. Так, буде далеко чути запах курячого посліду. Але тим же дихають люди, які тримають у своїх господарствах худобу. Крім того, не потрібно боятися зниження рівня грунтових вод і зникнення води в колодязях.Вода в нашому виробництві буде використовуватися по замкнутому циклу, будемо брати дощові і талі води. Тому забір підземних вод не буде надмірним ».

Інвестор розповів ZN.UA, що для сіл, де немає промисловості, такий завод – вкрай важливий. На першому етапі впровадження виробництва буде створено 69 робочих місць, на другому – до 140 з найнижчими зарплатами в 3000 грн на місяць. Але громади сіл, поблизу яких буде знаходитися завод, воліють чисте довкілля і здорові легені.

Колосовський сільський голова Юлія Ковальчук (цьому сільраді належить село Руда) говорить: «Представники нашої громади їздили до сусіднього Шумський район, де працює аналогічне підприємство” Мікоген “, і відчули повітря, яким дихають люди.Від нього більше шкоди, ніж користі. Для наших дітей – це загибель. В Україну розміри санітарно-захисної смуги для таких виробництв – розмиті. Але навіть їх інвестори не хочуть дотримуватися. Виробництво субстрату буде розміщено на відстані менше 900 метрів, а іноді і 600 метрів від житлових будинків, а потрібно не менше кілометра ».

Учасники акції закликали главу райдержадміністрації скасувати свої розпорядження від 20 січня. На жаль, їх голос не був почутий. Адже коли протестувальники зайшли до приміщення РДА, голови на робочому місці не виявилося.

Нагадаємо, що подібними акціями протесту вже орудувала Свобода перед місцевими виборами, коли не пускали машини зі сміттям у Малашівці. Також нагадаємо, що по цьому окрузі збирається йти найактивніший у цих акціях свободівець Головко.

3 КОМЕНТАРІ

 1. Ромка
  01.04.2012 о 08:54

  Це вже не перша спроба «протягти» цей проект на Кременеччині. Минулого року місцева районна влада пробувала схилити на сторону представників цього ж товариства сільського голову з Великих Млинівець. Та спроба не увінчалась успіхом для інвесторів, тоді І сільський голова, І громада також не допустила лукавих підприємців до свого села, відстояла власне право жити у екологічно чистій місцевості, де люди здавна насолоджувались навко¬лишньою красою гір і чистим повітрям. Знаючи, що у сусідній Шумщині таке ж виробництво почало діяти з квітня 2007 року і за цей час принесло місцевим мешканцям лише проблеми – від постійного смороду до негативного впливу аміаку на здоров’я жителів навколишніх сіл, особливо дітей, а також згубних наслідків виробництва на флору і фауну тамтешнього довкілля, вся громада Підлісець та Великих Млинівець проголосувала проти будівництва такого ж підприємства у себе під боком. До того, як офіційно прийти на Шумщину, інвестори ТзОВ «Мікоген-Україна» обіцяли місцевим мешканцям мало не «золоті гори»: і дорогу поремонтувати, і комунальну сферу до пут¬тя довести, і серйозні капіталовкладення до бюджету… Все це залишилось лише на словах. Бо навіть за оренду землі дово¬диться гроші через суд вибивати з орендаря. Керівник підприємства про обіцянки і чути не хоче, у сільський бюд¬жет сплачує лише мізерію у вигляді орендної плати та фіксованого сільгоспподатку. Не випадково Вілійський сільський голова не може змиритися із свавіллям чиновників, які всіляко прикривають ТзОВ «Мі коген -Україна».
  – Можна зробити висновок, – говорить він, – що даному підприємству, яке займається вирощуванням міцелії грибів і основний дохід має з цього виробництва, не потрібні сільськогосподарські угіддя, а лише підсобні приміщення, отже воно не може бути суб’єктом спеціального режиму оподаткування. Це в свою чергу означає, що дане підприємство підлягає реєстрації плат¬ника податку на загальних підставах.
  Тож на цей час районний І місцеві бюд¬жети, завдяки царському подарунку ТзОВ «МІкоген — Україна» Із чиєїсь владної руки втрачають мільйонні надходження, вкрай необхідні для розвитку місцевого самовря¬дування даної території.
  Звертаючись з цього питання до районно¬го керівництва, я чув у відповідь, що не моє це діло, за якою системою оподаткування працює вказане підприємство, встановлює податкова служба.
  Щоправда, керівництво підприємства знає, як самовільно захопити землю загального користування та земельні паї, які виділені для товарного сільськогосподарського ви¬робництва, і робити на цих землях все, що заманеться.

  Люди з Вілії, що на Шумщині: «З приходом до нас підприємства «Мікоген-Україна» всі ми стали заручникам ситуації: кілька людей заробляють мільйони, а нам. ли¬шаються лише проблеми і сморід, до якого ми і досі не можемо звикнути. Наш сільський голова постійно судить¬ся з керівництвом цього підприємства з приводу обіцяних за оренду грошей, домагається закриття шкідливого ви-робництва взагалі, але усе марно,..»
  Жителі Тетильківець постійно відчувають головний біль через різкий запах з боку підприємствах Мікоген-Україна». Всьо¬го ж на території Вілійської сільської ради проживає понад 1120 громадян. Усі вони вимушені дихати аміачними випарами від виробництва…

  Аби не допустити подібного на Кременеччині, власне й прийшли люди до Дунаївського клубу І заявили категоричне «НІ!» представнику ТзОВ «Світ соломи» Андрію Біндасу, який у своєму виступі не знайшов аргументів на користь втілення авантюрного проекту. Хоча зацікавлені в ньому є – це люди, які обіймають керівні посади на районному та інших рівнях. Підтвердежнням цьому є розпорядження голови Кременецької РДА Ігоря Михальчука «Про надання дозволу Вишневській Ж.В. на розробку проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення земельних ділянок, що перебувають у ЇЇ власності і знаходяться за межами населеного пункту на території Дунаївської сільської ради». Таким чи¬ном киянка Жанна Вишневська отримала офіційний дозвіл на використання земельної ділянки площею 10 гектарів (!) для ведення товарного сільськогосподарського вироб¬ництва. Хто стоїть за цією киянкою – не важко здогадатися, бо саме на цій території «Світ соломи» вирішив збудувати шкідливе для здоров’я мешканців навколишніх сіл підприємство. Ось і виходить, що районна влада дбає не стільки про своїх громадян, скільки про власні прибутки та різного роду «мажорів», які стоять за подібними авантюрами. Не зрозумілою лишається офіційна позиція районного керівництва, представни¬ки якого навіть не взяли участь у обговоренні такого життєво важливого питання в Дунаєві. До речі, і в Підлісцях, коли сільська грома-да розглядала подібні пропозиції, нікого із районної влади не було…
  (Напрошується думка коли голова РДА говорить, що у вас селяни заводу не буде потрібно йому вірити. Адже він не лукавить він просто недоказує речення до крапки «Селяни у вас заводу не буде, завод буде у Біндаса, Вишневської, їхнього дітища «Світ соломи», адже як пояснити що через три дні після громадських слухань у ночі була привезена техніка і на ранок розпочала роботу по підготовці до розміщення заводу. Тільки спільними зусиллями вдалося її зупинити і заборонити роботу. Коли запитали керівника. Що ж ти робиш порушуєш закон. Він відповів – ми нічого не робимо , ми рівняємо землю на своїй ділянці. І для цього йому було потрібно три одиниці техніки. Стурбовані люди звернулися до голови РДА з поясненням, але ні на прийом, ні заступники відповіді не дали.)

  • Ти спочатку своє імя правильно навчись писати, а потім коментарі пиши. Може ти дасиш людям робочі місця, зарплату? Може ти забезпечиш соціальні виплати, щоб наші співгромадяни не їздили за кордон “одне місце….. підмивати”, прибирати та інші рабські роботи робити. А що, краще ж в Польщі на полях хімічні яблука чи полуниці збирати, так “Ромко” чи “Ромка”? Молодець, істинний патріот громадян України!!!!

 2. Оперативність, з якою у районі здійснили ряд дій із землею, на якій планується будівництво заводу, справді вражає. Всього за декілька місяців Кременецькою РДА разом із управлінням Держкомзему у Кременецькому районі виділено 5 земельних ділянок, пройдено етап виготовлення Державних актів на них і вже у січні цього року з’явився їх новий власник – киянка Вишневська Ж. К. Літня жінка виявилася підставною особою – адже на цьому масиві місцева компанія «Світ соломи» планує побудувати завод з виробництва субстрату для вирощування печериць», – зазначила під час свого виступу на акції протесту голова Кременецької РО ВО «Батьківщина» Світлана Федишина.

  Переважна більшість жителів сіл Дунаїв та Руда на громадських обговореннях висловилися категорично проти такого будівництва. Але думку людей влада проігнорувала.

  «Саме на користь нового власника у січні цього року і прийнято відповідне розпорядження голови Кременецької РДА щодо зміни цільового призначення даних земельних ділянок. Водночас, жителі району знають, скільки часу доводиться оббивати пороги влади і її органів, аби приватизувати невеликі земельні наділи», – прокоментувала політик.

  Крім того, за її словами, аби огородитися законодавством України, яке дає право голові районної державної адміністрації розпоряджатися землями, що знаходяться поза межами населених пунктів, влада не взяла до уваги законодавчі нормативи, які у певній мірі обмежують його одноосібне право розпоряджатися такими землями.

  «У ст.. 36 Закону України « Про місцеві державні адміністрації» та в постанові Кабінету Міністрів України від 23.05.2009 р.№ 531, виданої урядом Юлії Тимошенко, зазначено, що розгляд місцевою державною адміністрацією питань, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування потрібно заздалегідь узгоджувати з відповідними органами місцевого самоврядування. Представники цих органів та посадові особи територіальних громад мають право брати участь у розгляді таких питань, висловлюючи зауваження та пропозиції», – розповіла С. Федишина.

  На її переконання, якби нинішня влада району мала бажання і намір дослухатися до букви усіх законів – то даної ситуації узагалі не було б.

  «Але вони (представники влади) діють по іншому. Керівник району взяв 12 га землі для себе на прабабусю, дідуся та іншу родину у цьому ж таки Дунаєві. Інше розпорядження: про надання у власність водного плеса на території Великобережецької сільської ради вже для родини другого керівника району. Це лише окремі факти, які стали відомі широкому загалу. А скільки ще не відомо?», – обурюється голова «Батьківщини» Кременеччини.

  P.S. за такі зловживання владою які роблять в Кременці пани Гуславський та Михальчук…- в цивілізованному світі керівники такого рангу мали б негайно подати у відставку….

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here