Головна Новини Геращенко пояснив, чому відпустили Камінського: “Це – “шістьорка!”

Геращенко пояснив, чому відпустили Камінського: “Це – “шістьорка!”

Фото Тернополяни
Фото Тернополяни
Фото Тернополяни

19 травня в Тернопільській міській раді відбулися «маскі шоу» із затримання заступника міського голови міста Тернополя Володимира Камінського. Пройшло декілька годин з моменту виходу резонансної передачі «Гроші» в якій столичні журналісти розкрили корупційні схеми керівництва містом. По приблизних підрахунках у міста вкрали понад 9 мільйонів доларів.

Про це йдеться у сюжеті програми “Гроші”.

Затримання відбувалося гучно, чоловіка вивели у наручниках просто із будівлі міськради.

Проте вже 22 травня Печерський райсуд Києва відпустив Камінського під заставу удвічі меншу за хабар – 97 тисяч гривень.

Журналіст Андрій Вербицький вважає, що із прокуратурою домовилися впливові родичі Камінського.

“Камінський за певний час своєї роботи обзавівся родинними зв’язками. Керівник УБОЗУ Тернопільської області – кум Камінського. Один із суддів Тернопільського суду – так само кум Камінського. Усі дружнім колективом їздили чомусь в Київ. Коли людина бере 217 000 хабара, а її відпускають під 97 000 – це вже питання до суддів. Але те, що його куми їздили дружньо в Київ і довго там працювали, бігали по коридорах судових органів – це факт”, – наголосив журналіст.

Член колегії МВС Антон Геращенко пояснив, що крихітна для чиновника сума застави – це проблема українського кримінального законодавства.

“Наше кримінальне законодавство дуже м’яко ставиться до тих, хто скоює злочин з корупції. Людина може узяти хабар у півмільйона гривень, суд присуджує їй заставу – 80 тисяч гривень”, – зауважив Геращенко.

Нардеп пояснив, чим керується суд, присуджуючи такі застави: “Вони дивляться на його зарплатню, яка становить, номінально, у заступника мера – п’ять тисяч гривень та вносять рішення, що це його зарплатня за півтора року. Хоча усі прекрасно розуміють, що його прибуток – це не тільки заробітна плата”.

На думку Геращенка, Україні наразі необхідний такий закон, аби хабарників серед чиновників високого рангу не відпускали під заставу, а тримали за ґратами.

“Поки його везли до Києва, його поплічники вирішували питання усіляко із прокуратурою, аби не дати міліції, не дати слідчим і не дати чесним прокурорам довести справу до кінця”, – підтвердив слова Вербицького нардеп.

Вирішенням проблеми боротьби із хабарництвом Геращенко вважає підвищення зарплати правоохоронцям та надання гарантій “шісткам” тих, хто вигадує корупційні схеми.

Нагадаємо, що раніше журналісти програми “Гроші” розкрили корупційну схему мера Тернополя. За земельні махінації мер отримав прізвисько “Полтіннік”.

3 КОМЕНТАРІ

  1. Оперативники показали вищий пілотаж, все зробили досить швидко, шкода тільки що корумпована судова система не дають змоги одразу засадити таких як Камінський що досі спокійно на волі!

  2. Всi тi родиннi зв я зки, партiйнi кенти- посадити. А Надал мусить Камiнсього захищати, бо той багато знае.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here