Головна Новини В Україні штурмують магазини обмануті вкладники B2B Jewelry

В Україні штурмують магазини обмануті вкладники B2B Jewelry

В Україні рухнула чергова фінансова піраміда B2B Jewelry. Обдурені люди намагаються повернути свої вкладені гроші та вже третій день штурмують магазини в надії повернути кревні, пише Курс

Так, наприклад, в Харкові компанію представляють нібито спортсмени з Вінниці. Вони всім вкладникам кажуть, що компанія збанкрутувала і відправляють їх додому.

До речі, спортсмени прибули під магазини на шикарних джипах, а люди прокололи їм шини. Зараз банк зупинив операції і заблокував рахунки B2B Jewelry. Вся інформація була передана в правоохоронні органи.

Відзначимо, що B2B Jewelry продавали прикраси з кешбеком понад 100% і брали гроші під 400% річних, гарантом виплат були картонні сертифікати. За даними ГПУ та податкової служби, співвласники B2B Jewelry підозрюються в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах, і використанні схеми виведення готівки через фіктивний благодійний фонд.

25 березня генеральний директор B2B Jewelry Микола Гонта записав відеозвернення, в якому повідомив, що через коронавірус проект поки ставлять на паузу. Він обіцяв, що вкладники отримають гроші після закінчення карантину. Зауважимо, що всього в компанію вклалися від 200 до 400 тисяч українців.

Перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова в інтерв’ю сказала, що банки можуть допомогти у виявленні фінкомпаній, які працюють поза правовим полем.

“Останній кейс по B2B Jewelry дуже показовий у цьому плані: банк зупинив операції, заблокував рахунки компанії, використовуючи інформацію з KYC-файлу. Він побачив клієнта, який, не маючи ніяких ліцензій, отримував кошти від фізосіб. Вся інформація була передана в правоохоронні органи і Держфінмоніторинг “, – розповіла Катерина Рожкова.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here