Головна Новини В Тернополі покажуть документальний фільм, присвячений видатному Герою України

В Тернополі покажуть документальний фільм, присвячений видатному Герою України

Василь Сліпак, соліст Паризької опери, зірка світового рівня, один з найкращих баритонів світу, артист, котрий виступав чи не на всіх оперних сценах Європи… Він, як ніхто інший, розумів, що, аби заспівали музи, спершу потрібно, щоб змовкли гармати. Кинув облаштоване життя у Франції і подався затуляти їх власним тілом… 2 листопада  о 19.00 в Палаці кіно у Тернополі відбудеться допрем’єрний показ документального фільму «Міф», присвяченого пам’яті світової зірки – соліста Паризької опери Василя Сліпака. “Міф” – фронтовий позивний співака, який добровольцем воював у зоні АТО і загинув від кулі снайпера 29 червня 2016 року.
Його часто запитували, для чого йде воювати. Адже він — талановитий співак, зі статусом, кар’єрою, є найкращим послом України, пропагує в Європі українську культуру. Справді, а чому? Заробляв би собі Василь Сліпак валюту в Паризькій опері, слав би, прогулюючись по Єлисейських Полях, пакунки гумдопомоги в ту ж зону конфлікту на Донбасі чи просто виливав би гекатонни праведного гніву на “загарбників-росіян” у соцмережах… “Потрібно бути чоловіком на війні за країну, а як артист робити максимальну рекламу України у Франції», — говорив Василь Сліпак в нечисленних інтерв’ю.
Великий артист та великий співак загинув як солдат. Як герой — зі зброєю в руках. “Коли я дізнався про загибель Василя Сліпака, то замислився, а чи достатньо я роблю для своєї країни в такий важкий час”, – зазначив один з режисерів фільму, наш земляк Іван Ясній. Разом із Леонідом Кантером він побував на позиціях батальйону Василя Сліпака, де вони спілкувалися з його побратимами на фронті, колегами по волонтерській роботі, знімали також у Львові та Франції. Результат зйомок побачимо уже незабаром: у четвер, 2 листопада, у «Палаці Кіно» репрезентуватимуть «МІФ» – новий фільм авторів стрічки «Добровольці Божої Чоти – The Ukrainians» Леоніда Кантера та Івана Яснія, який розповідає історію життя та загибелі Василя Сліпака. «Міф» — це документальна історія життя Василя Сліпака — оперного співака зі світовим ім’ям та унікальним голосом. Режисери поєднують у фільмі два жанри: кіно та концерт.
Використано безліч архівних відео, які показують героя у повсякденні та на сцені. Переплітаються дві сюжетні лінії, які, здається, настільки подібні, що часом забуваєш, де яка… У стрічці поєднано документальні кадри та анімацію, яку створив український карикатурист Юрій Журавель.
Музику для фільму написали одні з кращих композиторів сучасності, серед яких Євген Гальперін, що писав музику для Люка Бессона і був близьким другом Василя; Роман Григорів та Ілля Разумейко (формація NOVA OPERA) та Едуард «Діля» Приступа. У прокат українських кінотеатрів фільм вийде в січні 2018 року. Вхід за доброчинними внесками. Зібрані кошти буде використано на промоуцію фільму в Україні та світі.

Юрій Матевощук

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here