Головна Новини В медичному університеті відреагували на скандал навколо смерті студентки

В медичному університеті відреагували на скандал навколо смерті студентки

Тернопільський національний медичний університет глибоко сумує з приводу передчасної смерті студентки шостого курсу факультету іноземних студентів Бадмус Ололаде Рафіат (Нігерія). Це непоправна втрата для всього університету, рідних і друзів молодої дівчини.

15 січня 2020 року студенти шостого курсу мали третю спробу на складання іспиту з різних дисциплін. Студенти мають право, згідно з «Положенням про організацію освітнього процесу в Тернопільському національному медичному університеті» (№332), на два перескладання іспиту. Якщо студент не складає іспит під час третьої спроби, то він відраховується з університету. Така ж практика існує практично у всіх вишах України. Цього дня іспит не склало 6 студентів. Третє перескладання екзамену відбулося у присутності комісії відповідно до «Положення про організацію освітнього процесу в Тернопільському національному медичному університеті». Жодного тиску, упередженого ставлення до студентів не чинилося. На превеликий жаль, студентка з Нігерії наступного дня померла. Обставини смерті і її причини сьогодні з’ясовують правоохоронні органи. Університет зі свого боку максимально сприяє слідству і наданню всієї необхідної інформації.

17 січня 2020 року відбулася зустріч ректора ТНМУ з іноземними студентами. Студенти вимагали спрощення процедури складання іспитів, зменшення кількості питань на іспитах, збільшення кількості спроб перескладання іспитів, зниження прохідного балу на іспиті «Крок», відставки декана факультету іноземних студентів. Під час зустрічі було наголошено на тому, що всі студенти – українські та іноземні – повинні дотримуватися чинних положень університету щодо навчання у вищих медичних навчальних закладах.

Стандарти підготовки медичних кадрів в Україні є високими, тому щороку з медичних вишів нашої країни відраховують сотні українських та іноземних студентів.

Зазначимо, що в університеті протягом року діє центр психологічної допомоги, куди викладачі і студенти можуть звернутися в разі потреби. У центрі працюють фахові психологи, в тому числі і англомовні. Ця служба орієнтована як на іноземних, так і на українських студентів. Головним завданням центру якраз і є надання психологічної допомоги в кризових та стресових ситуаціях, попередження процесів дезадаптації, психологічний супровід навчально-виховного процесу.

Університет зі свого боку надав усю допомогу рідним загиблої студентки у всіх процедурах щодо її поховання та належного вшанування.

20 січня 2020 року на факультеті іноземних студентів оголошено день жалоби з приводу смерті Бадмус Ололаде Рафіат.

Тернопільський національний медичний університет працює у штатному режимі.

1 коментар

  1. В розвинутих країнах існує система яка виключає приниження студентів , може пора брати приклад, коли результати іспитів не знає ніхто тільки студент и виклач, коли можна перездати не так терміново а мати більше на вивчення, коли нема тиску на людину а справді доброзичливе ставлення…. Пора вже в нас щось міняти в напрямку до цивилізованої системи навчання.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here