Головна Новини В Касперівському заказнику невідомі самовільно влаштували базу відпочинку

В Касперівському заказнику невідомі самовільно влаштували базу відпочинку

Нещодавно в Заліщицькому районному суді було розглянуто справу за позовом прокурора Заліщицького району Тернопільської області в інтересах держави в особі: Державної екологічної інспекції про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки ландшафтного заказника «Касперівський» загальнодержавного значення площею 802, 75 м.кв., що знаходиться у кварталі 64 відділах 40-41 Касперівського лісництва, яка входить до складу земель державного підприємства «Чортківське лісове господарство» та території Касперівської сільської ради Заліщицького району. На зазначеній земельній ділянці відповідач без дозволів та правовстановлюючих документів на землю звів дерев’яні альтанки на бетонній основі, душову кабіну, дерев’яний будинок на бетонній основі та тимчасову споруду – кролятники.

     Згідно ст. 1166 ч. 1 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної чи юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою,яка її завдала.

     Окрім вище зазначеного, згідно ст.212 Закону України, самовільно зайняті земельні ділянки підлягають поверненню власникам землі або землекористувачам без відшкодування затрат, понесених за час незаконного користування ними. Приведення земельних ділянок у придатний для використання стан, включаючи знесення будинків, будівель, споруд, здійснюється за рахунок громадян та юридичних осіб, які самовільно зайняли земельні ділянки.

     Суд вирішив зобов’язати громадянина звільнити самовільно зайняту земельну ділянку та відшкодувати завданої державі шкоди в сумі 104088, 04 грн. внаслідок самовільного зайняття земель.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here