Головна Новини “Він показав, що навчання — це щось більше, ніж уроки і оцінки”...

“Він показав, що навчання — це щось більше, ніж уроки і оцінки” – колишній учень про кращого вчителя України

Уже 24 роки Василь Дяків працює в Заліщицькій державній гімназії, викладаючи всесвітню історію, історію України, громадянську освіту та основи здоров’я. Його робота відзначається самовідданістю, неформальним освітянським підходом та особливим ставленням до учнів.
До речі, 59 iз них ставали переможцями конкурсів Малої академії наук України. А ще пан Василь розробляє цікаві туристичні маршрути своїм мальовничим містом, займається екологією та бере участь у міжнародному проєкті «Новий погляд на історію».
«Найперше, треба піднiмати імідж учителя через вищу освіту — студенти педагогічних вузів повинні бути агентами змін. Вважаю, що 20 предметів у старшій школі — це забагато. Оптимальна кількість — 6-8 обов’язкових дисциплін. Це складний вибір, адже батьки зазвичай перестраховуються і хочуть, щоб діти вчили геть усе, а ті часто не знають, ким хочуть бути. Профільну школу планують реформувати аж через сiм років, а це надто пізно. Треба вже запускати цей процес і схиляти суспільство до думки про європейський формат освіти, де є конкуренція і боротьба за учня і студента», — так відповів Василь Дяків на запитання сайта «Освіторії» про те, що потрібно змінити в українській освіті. А ось як відгукнувся у «Фейсбуцi» один iз колишніх його учнів, Дмитро Романко: «Вчитель, завдяки якому я навчився вчитися.
Він показав, що навчання — це щось більше, ніж уроки і оцінки. Ті навички дозволили мені стати дизайнером власного життя, а не пазлом у чужих руках. Василю Григоровичу, щиро вітаю з перемогою та знаю, що більше від усіх призів і відзнак Вас потішать досягнення і успіхи Ваших учнів!».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here