Головна Новини Віктор Овчарук: «Нині ми активно впроваджуємо гендерну рівність, створюючи соціальні об’єднання»

Віктор Овчарук: «Нині ми активно впроваджуємо гендерну рівність, створюючи соціальні об’єднання»

Міжрегіональна нарада з питань гендерної рівності відбулася сьогодні, 11 жовтня, на території Тернопільщини.

Організатором заходу стала Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

До обговорення пріоритетів гендерної політики долучилися фахівці з різних регіонів України, які адвокатують тему рівності чоловіків та жінок.

Про основні аспекти гендерної рівності в Тернопільській області розповів голова обласної ради Віктор Овчарук:

– Нині ми активно впроваджуємо гендерну рівність. Виступаємо проти насильства над жінками, зокрема, діє обласна цільова соціальна програма підтримки сім’ї та протидії домашньому насиллю на 2017-2020 роки, прийнята обласною радою. Також у цьому держаному органі  створено міжфракційне депутатське об’єднання «Рівні можливості» з метою поліпшення становища жінок у суспільстві, активізації суспільного діалогу щодо забезпечення гендерної рівності у різних сферах суспільно-політичного життя краю. Об’єднання діє на принципах самоврядування,– зазначив Віктор Овчарук.

Також голова Тернопільської обласної ради навів числові дані щодо представлення жінок на керівних посадах у краї.

 – Загалом у Тернопільській обласній раді є 64 депутати, семеро з них – особи жіночої статі. Разом з тим у виконавчому апараті обласної ради працює 31 жінка та 15 чоловіків. Із 17 районних рад Тернопілля троє очолюють жінки. У п’ятьох ОТГ головами обрано також жінок. Кількість жінок та чоловіків депутатів ОТГ – всього 909, з них – 328 жінок, 581- чоловіків. Натомість у всіх містах обласного значення радами керують чоловіки. Розуміємо, що маємо прагнути до поліпшення гендерного паритету. Проте це не лише наша тенденція. У тих же країнах – членах ЄС, де вже відносно давно відбувся суттєвий прогрес щодо усунення гендерних нерівностей на законодавчому рівні, у повсякденному житті реалізація жінками і чоловіками своїх рівних прав все ще стикається з проблемами. Тут також спостерігається нижча представленість жінок у гілках влади, тобто ще має місце структурна гендерна нерівність. Відтак, ми прагнемо інтегрувати принцип гендерної рівності у свою діяльність, яка має прямий і непрямий вплив на життя жінок і чоловіків. Переконаний, що з часом ми досягнемо успіху, – поділився Віктор Овчарук.

На завершення зустрічі Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала керівникам Тернопільської області за те, що допомогли організувати зібрання західних областей для обговорення цієї проблематики саме на Тернопіллі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here