Головна Новини Віктор Овчарук зустрівся з головою правління ВГО «Українська ліга сприяння розвитку паліативної...

Віктор Овчарук зустрівся з головою правління ВГО «Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги» Василем Князевичем

У рамках візиту на Тернопільщину Василь Князевич відвідав комунальне некомерційне підприємство «Тернопільська обласна лікарня «Хоспіс» Тернопільської обласної ради.
 
Підсумки відвідин закладу та перспективи його подальшого функціонування обговорили спільно з керівником хоспісу Андрієм Паламарчуком у кабінеті голови обласної ради Віктора Овчарука.
– Надання паліативних послуг – це норма цивілізованого світу, яка повинна бути впроваджена на належному державному рівні. Завдання паліативної допомоги – «заховати» біль та інші знесилюючі симптоми, щоб зменшити або повністю «закрити» їх. Спеціалізована медична установа для догляду за невиліковно хворими людьми в кінці життя, що віднедавна функціонує на Тернопільщині, несе в собі філософію,  що хоспіс – це не «будинок смерті», але «будинок життя. Розумію, що один заклад паліативної допомоги на область – це крапля в морі. Але це перший крок, і ми його здійснили. Далі будуть й інші, – каже Віктор Овчарук.
 
Нагадаємо, на прийняття рішення про створення хоспісу в області знадобилось довгих сім років. Ще у 2009 році було чимало звернень з такими пропозиціями. Однак, лише 10 лютого 2016 року  під час ІІ пленарного засідання ІІ сесії обласної ради прийняла рішення про створення  хоспісу на базі Плотичівської протитуберкульозної лікарні, що у Тернопільському районі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here