
Фото військового, який сперся на милицю та чекає автобус на автостанції у Козові, зібрало у Фейсбуці понад тисячу поширень. Його опублікувала тернополянка Леся Орляк. Жінка зробила світлину 4 червня. Вона каже, військовослужбовець, ймовірно, мав поранення, оскільки біля зупинки немає лавок, чекав автобус, спершись на милицю, розповідає Суспільне.
Леся Орляк розповіла світлину, яку зробила на автобусній зупинці у Козові 4 червня. На ній військовослужбовець, спершись на милицю чекав на свій рейс.
“Він очікував рейсового автобуса. Я бачила наскільки йому було важко стояти та переміщатися. Мою увагу особливо він привернув тим, що будова його тіла, статура нагадала мені мого сина”.

Леся Орляк. Фото: Суспільне Тернопіль
Саме з цієї зупинки Леся Орляк опублікувала фото.

Зупинка. Фото: Суспільне Тернопіль
Кореспонденти Суспільного запитали місцевих, чи влаштовує їх благоустрій? Іван Лиховат чекає свій рейс. Чоловік каже, раніше тут була автостанція. За його словами, приблизно 2 роки тому замість неї побудували торговий цент, але для пасажирів облаштували зал очікування. Чоловік сьогодні їде у відрядження.
“Колись була каса, для відрядження можна було взяти білет. А зараз, фактично, хто приїжджає у Козову у відрядження, чи їде з Козови – немає білета, а для відрядження він потрібен”.

Іван Лиховат. Фото: Суспільне Тернопіль
У залі очікування чекає автобус Оксана Слободянюк. Жінка каже, двічі на тиждень їздить до Тернополя.
“Звичайно, є проблема в тому, коли є автостанція, є каса, то людина знає 100 відсотків, що бере квиток і буде автобус, а з іншої сторони вона знає розклад руху. А так немає ніякої інформації”.

Оксана Слободянюк. Фото: Суспільне Тернопіль
У залі очікування є розлад руху автобусів. Його читає Віталій Швець.
“Я рідко користуюся, але я за, щоб була каса, щоб ми могли спитати, або довідка, хоча б, щоб запитати”.

Розклад руху автобусів. Фото: Суспільне Тернопіль
Студентка Іванна Михайлович розповіла, хотіла б, щоб поряд із зупинкою облаштували лавки.
“Я їжджу в Тернопіль два рази на тиждень. Тому було б зручно, якби були лавки”.

Іванна Михайлович. Фото: Суспільне Тернопіль
Володимир Кравчук місяць керує автобусом на рейсі Тернопіль – Козова.
“Мені і так добре, і так. Якщо є розклад в Козову заїжджати, значить повинні заїжджати”.

Володимир Кравчук. Фото: Суспільне Тернопіль
Водій автобуса, який їздить від Бережан до Тернополя, говорить, що тут змінили напрям руху. Розповідає, коли була автостанція, автобуси заїжджали з обох сторін, тепер тільки з однієї.
“Люди дуже плутаються, тому що автобуси всі по кругу заїжджають сюди. Жінка приходить, їй треба до Бережан, а вона не знає куди сідати. А раніше було як: на Бережани в оту сторону їхали, а ті сюди. Тепер поставили знак і нема кому його поміняти. Просто зробити табличку, всі крім рейсових автобусів”, – розповів Богдан.

Богдан. Фото: Суспільне Тернопіль
За коментарем щодо ситуації ми звернулися до голови Козівської селищної ради Сергія Добалюка. Спілкуватися на камеру він відмовився. Телефоном повідомив, що розмовляв з директором торгового центру щодо встановлення лавок на зупинці. Чоловік каже, він погодився це зробити.

Зупинка. Фото: Суспільне Тернопіль
Леся Орляк, яка втратила сина на війні, розповіла, схожі випадки вона бачила не вперше.
“Тут проблема загалом, я вважаю не у тій лавочці, тому що це для громади та будь-якої пересічної людини це дріб’язкове питання, яке можна вирішити, можна з будь-чого зробити якесь пристосування, аби присісти. На мою думку, на нинішній день це проблема усіх населених пунктів у межах України, тому, що інфраструктура наших населених пунктів у дуже багатьох випадках не пристосована для людей з інвалідністю та людей з особливими потребами. На превеликий жаль, хлопці, які захищають нас з вами, втрачають здоров’я на війні”.