Головна Новини Військкомати почали публікувати в ЗМІ прізвища ухильників від армії. Чи законно це?

Військкомати почали публікувати в ЗМІ прізвища ухильників від армії. Чи законно це?

1_1У Тернополі військкомати почали оприлюднювати списки розшукуваних військовозобов’язаних. Прізвища друкують у місцевих ЗМІ, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

Перший перелік містить зо два десятки особистих даних жителів Тернополя та Шумського району. Зазначається, що ці чоловіки або не були оповіщені, або не з’явились у місцеві військкомати. Поки що на шпальтах газет та в інтернет-виданнях оприлюднюють тільки прізвища і рік народження. Але попереджають: якщо військовозобов’язані не прийдуть у комісаріати впродовж тижня, наступного разу надрукують їхні місця роботи та посади.
Військкомат запрошує

«Телекритика» запитала юристів, чи не суперечать такі дії військового комісаріату та районок українському законодавству, зокрема Закону України «Про захист персональних даних».

«Безперечно, це суперечить закону. Враховуючи, як у нас взагалі розносять повістки, як вся ця система діє…Цих людей немає підстав називати ухилянтами, бо вони могли просто не отримати повістки. Це порушення, втручання в приватне життя і цим мають займатися правоохоронні органи. Тут є питання і до газет, які погодилися друкувати таку інформацію, але більше – до військкомату», – вважає юрист Інституту медіа права (ІМП) Ігор Розкладай.

Таку ж думку в коментарі висловив і представник з питань захисту персональних даних Уповноваженого ВРУ з прав людини Маркіян Бем.

«До на надходили письмові і усні запити як від військкоматів, так і від ЗМІ, чи можна публікувати таку інформацію. Ми завжди відповідали, що ні – немає підстав для оприлюднення. Для того, щоб військкомати – державні органи, поширювали інформацію про особу, її персональні дані – має бути чітка вказівка в законодавстві. Це має бути обумовлено повноваженнями. А зараз це абсолютно незаконно. Тим більше ця інформація дуже часто не відповідає дійсності: людина не ухиляється від мобілізації, а просто військкомат поки не встановив її місцезнаходження. ЗМІ ж людину  виставляють невірному світлі», – зазначив він.

Пан Бем додав, що у разі, якщо стануть відомі назви газет, які опублікували цю інформацію, відомство зможе провести за цим фактом перевірку.

«Один раз нам повідомили про таку ситуацію у Нововолинську  (Волинська область). Там оприлюднили інформацію, що такі-то люди, боягузи, ухиляються від служби. Ми проводимо зараз перевірку за цим фактом», – розповів представник Уповноваженого з питань захисту персональних даних.

1 коментар

  1. Так смешно это читать,неужели такие наивные?Ну,и что с этих списков?Ну, повесте их на каждом столбе , и что?Какой толк? Непонятно до сих пор, зачем тащить за шиворот тех, кто не хочет! Неужели такие тупые и необразованные работают в военных комиссариатах?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here