Головна Новини Від СБУ вимагають “справи” за сепаратистьські заклики з Харкова та Криму

Від СБУ вимагають “справи” за сепаратистьські заклики з Харкова та Криму

sbu7 лютого 2014 року близько тисячі активістів Майдану, зокрема члени ВО «Свобода» та представники инших опозиційних сил, парламентарі-свободівці Ігор Сабій та Руслан Зелик пікетували Службу безпеки України з вимогою вжити негайних заходів, аби покласти край та притягнути до відповідальности осіб, які в Криму та Харкові вдалися до посягання на територіяльну цілісність України. Окрім цього, протестувальники вимагали від СБУ відреагувати на беззаконня із викраденням активістів Майдану та політично мотивованим переслідуванням учасників мирних акцій протесту.

Як наголосив Ігор Сабій, поки що СБУ не вжила жодних належних заходів, ба більше, навіть не оприлюднено жодної реакції на сепаратистські заклики, які мають місце в Криму та Харкові.

«Немає жодної реакції від органу, обов’язком якого є присікати та карати тих, хто посягає на територіяльну цілісність країни. Кожну особу чи групу негідників, які вчиняють дії, спрямовані на дестабілізацію ситуації, на розкол країни чи просять захисту в чужоземної держави, має бути притягнуто до кримінальної відповідальности – це першочергове завдання Служби безпеки України. Натомість немає жодної реакції на подібні заяви в Криму, також немає реакції і на формування організацій, як до прикладу в Харкові, покликаних спровокувати громадянське протистояння в країні.

Вимагаємо негайної реакції та покарань усіх осіб, причетних до подібних дій. Ми обурені бездіяльністю СБУ, бо протягом кількох років у Криму безперешкодно роздають російські паспорти, у Чернівцях – паспорти Румунії, на Закарпатті – угорські. І саме така позиція служби, яка мусить відповідати за безпеку держави, призвела до того, що нині вже є певні заяви, що «у разі необхідности деякі країни вживатимуть заходів для захисту своїх громадян». Окрім цього, вважаємо за необхідне заборонити в’їзд у нашу країну Жириновському, Глазьєву та всім, хто у своїх висловлюваннях заперечує незалежність та територіяльну цілісність України», – зазначив народний депутат України від ВО «Свобода» Ігор Сабій.

Нагадаємо, що  тернополянин Микола Сивирин звертався із заявою до СБУ, про сепаратистьські публічні заклики мера Харкова Добкіна, однак СБУ нічого подібного не побачила.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here